Предмет: Химия,
автор: romanukm123
Який об’єм водню (н.у.) можна одержати реакцією натрію з 135,3 г технічного
етанолу? Масова частка домішок в етанолі, які не реагують з натрієм,
становить 7,5%.
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
Объяснение:
Дано:
m (р-нC₂H₆O) = 135,3г
w(домішки) = 7,5%
Найти: V (Н₂) - ?
Рахуємо масу чистого етанолу без домішок:
m(C₂H₆O) = m (р-нC₂H₆O) * (100% - w(домішки)) : 100% =
= 135,3 * 0,925 = 125,1525 г
Складемо РХР
125,1525 г х л
2C₂H₆O + 2Na → 2C₂H₅ONa + H₂
n = 2моль n = 1 моль
M = 46 г/моль Vm = 22,4 л/моль
m = 92 г V = 22,4 л
V(Н₂) = 125,1525 * 22,4 : 92 = 30,47 л
Похожие вопросы
Предмет: Русский язык,
автор: gulsim155524
Предмет: Английский язык,
автор: raynabejsenbekova
Предмет: Английский язык,
автор: sp701817
Предмет: Українська мова,
автор: gosancernenko
Предмет: Математика,
автор: khmurina09