Предмет: Право, автор: 234p

2. Які права та обов’язки батьків і дітей є немайновими особистими, а які майновими?
3. Який порядок прийому на роботу неповнолітнього працівника? Яка тривалість робочого часу та відпустки? До яких робіт заборонено долучати неповнолітнього працівника?
4. Які види покарань ви знаєте? Яке покарання, згідно Кримінального Кодексу України, найм’якше, а яке – найсуворіше?

Ответы

Автор ответа: martakharandyuk
2

Ответ:

Объяснение:

Немайнові особисті права батьків та дітей включають право на життя, гідне ставлення, повагу до особистості, право на свободу віросповідання та світогляду, право на свободу думки, право на недоторканість приватного життя, право на освіту, право на охорону здоров'я тощо. Майнові права та обов'язки включають належність до певного статусу, право на спадщину, право на отримання дарунків та подарунків, відповідальність за утримання дітей, оплату житла, харчування та інше.

Згідно з законодавством України, неповнолітній працівник може бути прийнятий на роботу тільки після досягнення 16 років. Прийом на роботу проводиться за наявності дозволу на працевлаштування від одного з батьків або опікуна. Неповнолітній працівник може працювати не більше 24 годин на тиждень, причому тривалість робочого дня не повинна перевищувати 4 години. Також неповнолітнім працівникам надається право на додаткову відпустку, яка становить 31 календарний день. Неповнолітнім працівникам заборонено працювати на нічних змінах, в небезпечних умовах, з повним або обмеженим доступом до алкоголю та наркотиків.

Види покарань можуть бути різними залежно від категорії правопорушення. Зазвичай покарання класифікують на майнові та немайнові. До майнових покарань відносять штраф, конфіскацію майна, відшкодування завданих збитків, а до немайнових - обмеження волі, спеціальний режим, арешт та позбавлення волі.

Автор ответа: SoIona
2

Відповідь:

2. Права та обов'язки батьків та дітей, що є немайновими особистими, включають, наприклад, право дітей на захист своєї гідності, право на освіту та культурний розвиток, а також право на здоровий спосіб життя. До майнових прав і обов'язків відносяться, наприклад, підтримка дітей, спадкування та передача майна.

3. Згідно з законодавством України, неповнолітні працівники можуть працювати тільки з письмового дозволу батьків або опікуна. При прийнятті на роботу необхідно укласти трудовий договір зі спеціальними умовами, що враховують вікові та фізіологічні особливості дитини. Тривалість робочого часу для неповнолітніх обмежена та залежить від віку працівника. Наприклад, для дітей віком від 14 до 16 років, максимальна тривалість робочого дня складає 5 годин, а для дітей віком від 16 до 18 років - 7 годин. Неповнолітнім працівникам також надається додаткова відпустка, що залежить від тривалості робочого часу. Заборонено долучати неповнолітнього працівника до важких та небезпечних робіт, що можуть шкодити його здоров'ю та розвитку.

4. До видів покарань відносяться штрафи, позбавлення волі, обмеження волі, спеціальна конфіскація майна та інші. Найм'якшим покаранням, передбаченим Кримінальним Кодексом України, є штраф, а найсуворішим — позбавлення волі на строк до 15 років або у виняткових випадках — довічне позбавлення волі. Проте, варто зазначити, що Кримінальний Кодекс України не є єдиним джерелом права, і інші законодавчі акти можуть передбачати інші види покарань. Наприклад, у цивільному праві можуть передбачатися грошові компенсації за завдані збитки, а в адміністративному праві — адміністративні стягнення, такі як штрафи або адміністративні заходи впливу (наприклад, адміністративний арешт, позбавлення права керування транспортним засобом тощо). В кожному конкретному випадку покарання визначається відповідно до закону та обставин справи.

Похожие вопросы
Предмет: Химия, автор: begimayabduramanova
Предмет: Алгебра, автор: BroskiAuf