Предмет: Физика, автор: Аноним

Тіло кинули вертикально вгору зі швидкістю 16 м/с. З якою швидкістю рухається тіло в точцi, в якiй потенційна енергія тіла в 4 рази більша кінетичної? Дано (зробіть пояснювальний малюнок)
допоможіть ​

Ответы

Автор ответа: popovicna
1

Для розв'язання цієї задачі необхідно використати закон збереження енергії, який стверджує, що сума кінетичної та потенційної енергій тіла залишається постійною протягом всього руху.

У даному випадку, коли тіло кинули вертикально вгору, його кінетична енергія на початку руху (в момент кидка) дорівнює 1/2mv^2, де m - маса тіла, а v - його швидкість.

Потенційна енергія тіла на початку руху дорівнює mgh, де g - прискорення вільного падіння, а h - висота, на яку підняли тіло.

У точці, в якій потенційна енергія тіла в 4 рази більша кінетичної, сума цих енергій буде дорівнювати 5/2mv^2 або 5mgh.

Отже, за законом збереження енергії маємо:

1/2mv^2 + mgh = 5/2mv^2 або mgh = 2mv^2

Підставляючи дані задачі, отримуємо:

16^2 = 2gh * 4

h = 64/2g

h = 32/g

Тепер можна використати формулу для обчислення швидкості тіла на даній висоті:

v = sqrt(2gh)

Підставляючи h, отримуємо:

v = sqrt(2g * 32/g)

v = sqrt(64)

v = 8 м/с

Отже, швидкість тіла в точці, в якій потенційна енергія в 4 рази більша кінетичної, дорівнює 8 м/с.

Похожие вопросы
Предмет: Информатика, автор: mishasaxno228
Предмет: Химия, автор: begimayabduramanova