Предмет: Окружающий мир, автор: mvp201047

запиши, які є традиції здорового харчування в Україні (пізная природу) допоможіть срочно

Ответы

Автор ответа: larkina1985
0

Ответ:

Объяснение:

Особливості оздоровчого харчування в українській традиції

Варто звернути увагу на ті особливості харчування, які відбивають релігійні погляди наших предків. Так, зустрічі за столом вельми часто були пов'язані з храмовими святами, весіллями, хрестинами, поминками. До них готували ритуальні страви: на Різдво -кутю, на Великдень - паску й крашанки, на день святого Андрія Первозванного - калиту тощо.

етнокультурних традиціях українського народу виразно простежуються два впливи - давньосло-в'янських вірувань і православ'я. Традиційні страви залежать від місцевого релігійного світогляду. Так, млинці - обрядова страва на Масницю - походять від місячного культу бога Велеса, а на різдвяний Святвечір роль ритуального "сочива", яке первісно є розмоченими сухофруктами, виконує кутя - пшенична каша з маком та родзинками. Відомі всім пироги, за даними народознавчої науки, були суто українською обрядовою стравою, що символізувала Сонце та Місяць.

А хліб та сіль, якими вітали дорогих гостей, здавна уособлюють багатство, щастя та пошану.

Що ж до часу приготування обрядових страв або утримання від того чи іншого виду їжі, то ці терміни визначаються за допомогою церковних календарів.

Значною мірою на характер споживаних наїдків, їхній склад вплинули пости. Піст накладав певні обмеження в повсякденному харчуванні. В більшості родин готували пісні обіди - борщі з грибами, рибою або просто з олією, картоплю, круп'яні куліші, киселі з сушених фруктів, а також галушки, пиріжки з квасолею, горохом, картоплею, капустою, вареники з такими само начинками.

На відміну від свят, які мають характер релігійного торжества, пости - це час не лише утримання від певних видів їжі. Головне - це дні покаяння, молитов, відвідання храмів. Тобто піст - це повна переміна способу життя, при якому очищується й зцілюється душа, а разом з нею й тіло.

Православна церква поділяє піст на чотири категорії:

1. Найсуворіший піст - не дозволяється будь-яка їжа, можна тільки пити воду.

2. Сухоїдіння - дозволяється неварена їжа.

3. Споживання вареного - дозволяється варена їжа без олії.

4. Споживання риби - до пісної їжі дозволяється додавати рибу й олію.

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: danilromanenko2020