Предмет: Українська мова, автор: veronisimuska

1. Укажіть речення з однорідними членами. А. За городом гладінню розлився ставок, за ставком верби похилилися, за вербами на пагорбі хати біліють. Б. Собака стояв під грушею і не зводив з Сашка здивованих очей. В. Уночі несподівано знявся північний вітер, небо скоро затяглося хмарами. Г. Уже сонце скотилось до заходу, уже степова трава лисніла червоним відблиском. 2. Укажіть речення, у якому однорідні члени - присудки. А. Мавка йде до калини, швидко ламає на ній червоні китиці, звиває собі віночок. Б. З берега на берег можна добутися баржами або човнами. В. Життя, немов ріка, пливе в майбутнє, у завтрашнє, у безкрає. Г. Понад морями пролягають тіні журби й тривоги, спогадів і снів. 3. Укажіть, у якому вставне слово виражає впевненість А. Відступати нам, по-перше, пізно, а по-друге, немає підстав. Б. Ви, звичайно, знаєте мою сестру. В. Отже, що тут багато говорити й сперечатися. Г. Кажуть, юність нерозсудлива й тривожна. 4. Укажіть речення, у якому правильно поставлено розділові знаки в реченні з однорідними членами: А Тягнуться до сонця і квіти, і трави, і віти кучеряві. Б Щасливо, радісно весільно квітує нива молода. В Сила, та розум-краса людини. Г У нашому саду ростуть такі дерева - яблуні, груші, сливи. 5. Правильно розставлено розділові знаки при прямій мові в реченні А «Щось воно недобре»: подумав Андрій, удивляючись у пітьму. Б Я цієї пісні раніше не чув, - сказав студентові Василь. B. Зята», - прошепотіла Настя. - «Зійшла холодна м'ята». Г «Може, я міг би вам допомогти?» - довірливо запитав незнайомець. 6. Знайдіть речення з непоширеним звертанням. А Краю героїчний, пiсне соколина, ми розбили бурі вільними грудьми, підняли ми в лузі журну ту калину, Україну славну звеселили ми. Б Гiрке, Тарасе, твоє панування, краще б до людей ішов у найми. в Південний краю, як тепер далеко лежиш вiд мене ти (Леся Українка). Г Запалай, мій вогнику крилатий, полум'ям привітним і незлим 7. Складним є речення А Верби, схилившись над тихим Дінцем, розчісують коси зеленi. Б На заході ще жевріло небо, а в степу вже заходила ніч. В Липневий день мандрує пішки, казки нашіптує малечі. Г Пішла дорога то маленькими сосновими лісками, то болотами, то полями 8. Перебудуйте подане речення на речення з прямою мовою. Вчителька запитала учнів, чи всі готові до уроку. 9-10. У реченнях з прямою мовою поставте пропущені розділові знаки. 1. От і купив от тобі й нива думав Роман, ходячи вздовж та поперек поля. 2. Насилу мати говорила Чого ти плачеш ідучи, чому не спиш ти уночі моя голубко сизокрила?​

Ответы

Автор ответа: lupoysasha
0

Ответ:Кожна людина має свого домашнього улюбленця. Моя хатня тваринка - песик. Він невисокий на зріст, адже його порода - йоркширський тер'єр. Його собаче волоссячко виблискує різними кольорами: від сріблявого до чорного. Мій собака має карі й довірливі очі, які сяють від щастя, коли з ним хтось грає. Малесенький шершавий носик радує кожну людину. Він дуже радісний і веселий собака.

я люблю мого доброго й вірного друга.

Объяснение:Кожна людина має свого домашнього улюбленця. Моя хатня тваринка - песик. Він невисокий на зріст, адже його порода - йоркширський тер'єр. Його собаче волоссячко виблискує різними кольорами: від сріблявого до чорного. Мій собака має карі й довірливі очі, які сяють від щастя, коли з ним хтось грає. Малесенький шершавий носик радує кожну людину. Він дуже радісний і веселий собака.

я люблю мого доброго й вірного друга.

Похожие вопросы
Предмет: Литература, автор: behruzabdullaev911