Предмет: Физика, автор: Nadiakozachek13

Під час електролізу в розчині мідного купоросу, що тривав 30 хв, на катоді виділилося 5 г міді. Визначте силу струму, що проходив через розчин
Допоможіть поліз, даю 15 балів

Ответы

Автор ответа: vembo
1

Для визначення сили струму, що проходила через розчин під час електролізу, ми можемо скористатися законом Фарадея. Згідно з цим законом, кількість речовини, що виділяється або осаджується на електроді, пропорційна кількості електричного заряду, що пройшов через електроліт.

Ми знаємо, що під час електролізу на катоді (де відбувається осадження міді) виділилося 5 г міді протягом 30 хв (або 1800 секунд). Щоб знайти кількість електричного заряду, що пройшов через розчин, ми можемо скористатися формулою:

Q = m / M,

де Q - кількість електричного заряду (в кулонах),

m - маса виділеної речовини (в грамах),

M - молярна маса речовини (в г/моль).

Молярна маса міді (Cu) становить приблизно 63,55 г/моль.

Підставляючи відомі значення:

Q = 5 г / 63,55 г/моль = 0,079 моль.

Тепер ми можемо знайти силу струму, використовуючи формулу:

I = Q / t,

де I - сила струму (в амперах),

Q - кількість електричного заряду (в кулонах),

t - час (в секундах).

Підставляючи значення:

I = 0,079 моль / 1800 с = 4,39 * 10^(-5) А = 43,9 мкА.

Таким чином, сила струму, що проходила через розчин під час електролізу, становила приблизно 43,9 мкА.

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: jonaw59113