Предмет: Химия,
автор: nikto92720
даю 100 балів!!
Обчисліть масу осаду, що утворюється при зливанні розчинів що містять 2,44 г натрій силікату та 1,5г хлоридної кислоти. Яка з речовин залишиться у надлишку?
Ответы
Автор ответа:
2
Ответ:
Объяснение:
Дано:
m(Na2SiO) = 2,44 г
m(HCl) = 1,5г
Найти: m(H2SiO3) - ?
Складемо РХР:
2,44 г 1,5 г х г
Na2SiO3 + 2HCl = H2SiO3 ↓ + 2NaCl
Знайдемо кільуість речовин реагентів:
n(Na2SiO3) = m(Na2SiO)/М(Na2SiO) = 2,44/ 122 = 0,02 моль
n(HCl) = m(HCl)/М(HCl) = 1,5/36,5 = 0,041 моль
За рівнянням реакції Na2SiO3 і HCl реагують у співвідношенні 1 : 2. Нам відомо, що n(Na2SiO3) = 0,02 моль. Тоді n(HCl) у дану реакцію вступить в двічі більше 0,02 * 2 = 0,04 моль. Згідно з розрахунками n(HCl) = 0,041 моль
HCl у надлишку, розв’язання ведемо по Na2SiO3.
n(H2SiO3) = n(Na2SiO3) =0,02 моль
Мr(H2SiO3) = 1 * 2 + 28 + 16 * 3 = 78 г/моль
m(H2SiO3) = n(H2SiO3) * Мr(H2SiO3) = 0,02 * 78 = 1,56 г
Похожие вопросы
Предмет: Українська мова,
автор: Klamaks
Предмет: История,
автор: egor13072009
Предмет: Українська література,
автор: n7067453
Предмет: Английский язык,
автор: 79996234827562
Предмет: Экономика,
автор: gulyagsnv