Предмет: Литература, автор: AlekseyKasyanov

Заповни таблицю, пригадавши події відповідних розділів твору Елеонор Портер
«Полліанна». За потреби скористайся хрестоматією.

Приложения:

Ответы

Автор ответа: katavorobij
0

Відповідь:

АЗІМОВ, Айзек (Asimov, Isaac — 2.01.1920, Петровичі, тепер Білорусь — 6.04.1992, Нью-Йорк) — американський письменник-фантаст, учений.

У 1923 р. трилітнього А. батьки забрали до США. Оселились у Нью-Йорку, згодом у Брукліні. Батько письменника став власником невеликого магазину, за прилавком якого часто доводилось стояти й А. Щойно навчившись читати, А. виявив схильність до точних наук. Водночас у нього зародилася пристрасть до фантастики. Дев'ятилітньому А. випадково потрапив до рук один з випусків першого у світі періодичного видання творів наукової фантастики, заснованого у 1926 році американським письменником-фантастом Х'юго Гернсбеком. А. заохотився до читання цього журналу, а через три роки сам почав писати науково-фантастичні оповідання.

А. закінчив Колумбійський університет (1939) за спеціальністю "біохімія", а в 1941 р.

отримав звання магістра. У цьому ж році визнали і його літературний талант: ідеться про публікацію його оповідання "Прихід ночі" ("Niqhtfall", 1941), визнаного американськими читачами найкращим оповіданням сучасної наукової фантастики.

Розпочалась успішна діяльність А. як ученого і як письменника. Він читав лекції у ряді американських університетів, проводив дослідження у галузі біохімії, математики, став доктором наук, згодом — професором, а також відомим ученим.

Літературна спадщина А перевищує три з половиною сотні книг. Це здебільшого науково-фантастичні романи, повісті, новели, праці з біохімії, математики, астрофізики, міфології.

В А.-фантаста дві центральні теми, два магістральні напрями розвитку його думки, що дають змогу чітко виокремити два цикли творів, розпочатих у 40-х pp. і продовжених у майбутньому.

Перша тема — створення і використання роботів. Повісті, оповідання, романи про роботів зібрані у книгах, що складають перший цикл: "Я,робот"("І, Robot", 1950), "Сталевіпечери" ("The Caves of Steel", 1954), "Оголене сонце" ("The Naked Sun", 1957), "Решта оповідань про роботів "("The Rest of the Robots", 1964), "Повне видання оповідань про роботів " ("The Complete Robot", 1982), "Роботи зорі" ("The Robots of Dawn", 1983), "Роботи й імперія "("Robots and Empire", 1985), "Мріїробота "("Robot Dreams", 1986).

Перша збірка цієї серії "Я, робот " принесла А. світову славу. У книзі розказана вигадана історія розвитку науки робототехніки. А. сформулював три основні закони, які сьогодні вийшли за межі фантастики, оскільки покладені в основу теорії програмування та масового використання роботів у виробництві. Захоплює прозірливість А., його вміння передбачати події, які стануть реальністю вже завтра, глибина осмислення ним закономірностей еволюції людства. Його уява створила яскраві картини завтрашнього дня техніки, сповнені дивовижних чудес, — людиноподібні автомати, які здатні навчатися та вдосконалюватися.

Друга тема А. — розселення людей у космосі, освоєння ближніх планет, а потім вихід за межі Галактики. Ця ідея А. увійшла в історію розвитку людства як "галактична концепція". До другого циклу входять романи: "Установа " ("Foundation", 1951), "Установа а імперія" ("Foundation and Empire", 1952), "Друга Установа "("Second Foundation", 1953), "Установа у небезпеці"("Foundation's Edge", 1982), "Установа та Земля"("Foundation and Earth", 1986), "Прелюдія до Установи "("Prelude to Foundation", 1988), "Вперед до Установи " ("Forward to Foundation", 1993).

Пояснення:

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: nkurockina860