Предмет: География, автор: gonsampitor

Описати степ Дніпровського краю​

Ответы

Автор ответа: tarasprokopets
2

Відповідь:Дніпровський край - регіон в Україні, розташований вздовж річки Дніпро. Це степовий ландшафт з рівними полями та широкими просторами. Клімат є помірним континентальним з гарячими літами та холодними зимами. Регіон має багатий культурно-історичний спадок та промисловий потенціал.

Пояснення:.

Автор ответа: kobzarvika397
0

Ответ:

Дніпропетровськ – На Дніпропетровщині, неподалік від Кривого Рогу, може загинути остання ділянка цілинного степу. Цю територію в 60 гектарів зарезервували для створення пам’ятки природи загальнодержавного значення. Однак геологи відшукали там значні запаси гранітів і обласна рада віддала степ в довгострокову оренду приватній фірмі, що видобуває корисні копалини. Мешканці сіл Криворіжжя та науковці протестують проти організації кар’єру на території унікальних земель. А втім, малодосліджена унікальна територія скоро може зникнути з лиця землі. Три роки тому Дніпропетровська облрада дозволила приватній фірмі розробляти тут гранітні та уранові поклади. Спорудження кар’єру вже розпочалось.

Місцеві мешканці б’ють на сполох: річка Інгулець, що тече в цьому місці, живить водою довколишні села і сам Кривий Ріг. Побоюються, що вона може серйозно постраждати від гранітно-уранового кар’єру. До того ж, при розтині гранітних шарів природний радіаційний фон може підвищитись, вважають селяни. «Ми помремо, а вони нас на кладовище віднесуть. І все, і вони тут будуть хазяїнами», – каже місцева пенсіонерка пані Раїса.

Противники кар’єру відправили листи зі скаргами до різних інстанцій – до Адміністрації Президента, Генпрокуратури, Кабміну. Однак відповідей поки не отримали. Водночас у сільській раді їм кажуть: впливати на ситуацію на місцевому рівні не можуть.

Степова зона лежить у південній частині України і займає 39 % її території. На півночі межує з лісостеповою зоною, на півдні простягається до узбережжя Чорного й Азовського морів і передгір’я Кримських гір. Охоплює більшу північну частину Кримського півострова. Зона степу простягається від державного кордону з Молдовою і Румунією на південному заході до кордону з Росією на північному сході та сході.

У зв’язку з рівнем забезпечення теплом і вологою, характером ґрунтово-рослинного покриву степова зона поділяється на три природні підзони: північностепову, середньостепову та південностепову (сухостепову).

Тектонічні структури, форми рельєфу та корисні копалини.

Чергування височин і низовин у рельєфі степової зони пов’язане з неоднорідністю будови земної кори та проявом неотектонічних рухів. Більша частина території розміщена в межах різних тектонічних структур давньої докембрійської Східноєвропейської платформи. Центральну частину степу перетинає південна окраїна Українського щита. Між Дніпропетровськом і Запоріжжям Дніпро прорізає кристалічні породи щита й поділяє його на дві частини, які відповідають таким формам рельєфу: на правому березі – відрогам Придніпровської височини, на лівому – Приазовській височині. Їхня поверхня розчленована долинами річок, ярами і глибокими балками. У місцях виходу найдавніших у світі кристалічних порід на поверхню формуються унікальні форми рельєфу, які на півдні України називають могилами. Найвища точка Приазов’я – гора Бельмак-Могила (324 м). З її вершини стікає більше десяти степових річок. А скіфи на верхівці цього пагорба-останця в давнину насипали курган з кількома похованнями. Скіфські баби Вершини багатьох курганів у степу вінчають кам'яні стели, які в народі називають “кам’яними бабами”. Насправді це символічні статуї закутих у броню чоловіків. Їх колись встановлювали на похованнях відважних скіфських воїнів.

.

Приложения:

kobzarvika397: На південь від щита фундамент платформи занурюється під товщу осадових порід різного віку, утворюючи Причорноморську западину. У рельєфі западина відповідає слабо похилій у бік моря Причорноморській низовині. З палеоген-неогенових порід тут поширені глини, пісковики, вапняки; з четвертинних – леси завтовшки 10–25 м, які є материнськими породами для формування чорноземів.
kobzarvika397: 2ч Із вапняками та лесами пов’язані типові для степу суфозійні форми рельєфу – поди (степові блюдця) – округлі плоскодонні зниження рельєфу глибиною від 2 до 25 м і діаметром від кількох метрів до 10 км. Біля гирла Дніпра на лівому березі розташований великий піщаний масив Олешківські піски з еоловими формами рельєфу.
kobzarvika397: 3ч Вітер, перевіюючи давні піщані відклади Дніпра, створив бархани висотою 5–20 м. Між ними трапляються озера та солончаки. Стримують рух пісків штучні насадження сосни. На схід від Українського щита лежать південні частини Дніпровсько-Донецької западини, які в рельєфі відповідають Придніпровській низовині. Ще східніше – Воронезький кристалічний масив, виражений у рельєфі відрогами Середньоруської височини
kobzarvika397: 4ч На південному сході сформувалася у пізньому палеозої в епоху герцинського горотворення Донецька складчаста споруда. Нині на її місці – старі зруйновані гори – Донецький кряж. Типовими для нього формами рельєфу є гриви – вузькі асиметричні видовжені на кілька кілометрів підвищення. Поверхня місцевості складена палеозойськими і мезозойськими відкладами: пісковиками, сланцями, вапняками, крейдою.
kobzarvika397: 5ч На Донецькому кряжі розташована найвища точка степової зони та всієї Лівобережної України – гора Могила Мечетна (367 м). Північна частина Кримського півострова лежить на молодій Скіфській платформі, пізньопалеозойський фундамент якої перекритий потужним мезозойським і кайнозойським осадовим чохлом
kobzarvika397: 6ч Рівнинна частина Криму зайнята Північнокримською низовиною. На Керченському півострові є особливі форми рельєфу – грязьові вулкани, які під тиском газу метану вивергають глинисті грязі.
kobzarvika397: 7ч Неоднакове походження форм сучасного рельєфу степової зони сприяє формуванню різноманітних ландшафтів. Степова зона дуже багата на корисні копалини різного походження. Найважливішими з них є кам’яне вугілля Донбасу; буре вугілля Дніпровського басейну; нафтогазові родовища Дніпровсько-Донецької (Східної) області та Причорноморсько-Кримського (Південного) басейну;
kobzarvika397: 8ч залізні руди Криворізького і Керченського басейнів; марганцеві руди Південноукраїнського (Придніпровського) басейну; ртутні руди Микитівського родовища, кухонна сіль Бахмутського, Слов’янського, Сиваського родовищ; лікувальні грязі Куяльника, західного узбережжя Криму, Миколаївщини, Донеччини.
Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: Guaberen
Предмет: Математика, автор: Verba072003