Предмет: Химия, автор: sepacevakata

Під час згорання сірки масою 112 г утворився сульфур (VI) оксид масою 150 г.
Запишіть рівняння реакції. Обчисліть, яка маса кисню вступила в реакцію.СОСОСОСОСОСОСООСОСОСОСОССССССС

Ответы

Автор ответа: Аноним
0

Рівняння реакції згорання сірки у кисні можна записати наступним чином:

S + O2 -> SO3

Де S - сірка, O2 - кисень, SO3 - сульфур (VI) оксид.

За умовою задачі маса утвореного сульфур (VI) оксиду дорівнює 150 г. За молярною масою речовини SO3 (80 г/моль), можна обчислити кількість речовини, що утворилась:

n(SO3) = m(SO3) / M(SO3) = 150 г / 80 г/моль = 1.875 моль

За хімічним рівнянням видно, що кожна молекула SO3 утворюється з 1 молекули кисню, тому кількість кисню, яка вступила в реакцію, також дорівнює 1.875 моль.

Молярна маса кисню (O2) дорівнює 32 г/моль, тому маса кисню, яка вступила в реакцію, може бути обчислена як:

m(O2) = n(O2) x M(O2) = 1.875 моль x 32 г/моль = 60 г

Отже, маса кисню, яка вступила в реакцію, дорівнює 60 г.

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: Аноним