визначте які норми трудового права порушені.
15 річний Павло М. , який навчався у вечірній школі , влаштувався працювати підсобним робітником до
магазину. Роботодавець усно домовився з хлопцем про те, що той працюватиме щоденно,
крім неділі з 7 до 13 години. Павло мав прибирати приміщення та розвантажувати товар. Коли хлопець через
4 місяці роботи попросив відпустку , роботодавець йому відмовив, стверджуючи, що для отримання відпустки
він мав би відпрацювати півроку. Батьки , побачивши як важко працює Павло зажадали його звільнення , на що власник магазину їм відповів, що хлопець сам має вирішити чи працюватиме він далі. Коли Павло М. захворів і не міг
приходити на роботу , роботодавець його звільнив .
ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА!!!!
Ответы
Відповідь:
На підставі наданої інформації можна визначити, що були порушені наступні норми трудового права України:
1. Працевлаштування неповнолітньої особи: Згідно з трудовим законодавством України, працевлаштування осіб віком до 16 років заборонене. Правомірність працевлаштування Павла М., якому на момент працевлаштування було 15 років, може бути під сумнівом.
2. Укладання письмової угоди: Роботодавець уклав усну домовленість з Павлом щодо умов праці, але не зробив це в письмовій формі. Згідно з трудовим законодавством, укладання письмової угоди між працівником і роботодавцем є обов'язковим.
3. Надання відпустки: Павло М. мав право на відпустку після певного періоду роботи. Відмова роботодавця надати відпустку та вимога відпрацювання півроку перед її отриманням є порушенням прав працівника.
4. Звільнення під час хвороби: Звільнення Павла М. під час хвороби може бути незаконним, якщо він представив медичну довідку про непрацездатність. Згідно з трудовим законодавством, працівник має право на лікарняний листок та захист від звільнення під час тимчасової непрацездатності.
В даному випадку, порушення трудового права стосуються працевлаштування неповнолітньої особи, укладання письмової угоди, надання відпустки та звільнення під час хвороби.