Предмет: Українська мова, автор: malachunskuidmutro20

1.Зо таке словосполучення? Яка відмінність між реченням і словосполученням ?2.Які є види речення за метою висловлення? Наведіть приклад.3.Із чого складається граматична основа речення ? Наведіть приклад речення з одним головним членом.

Ответы

Автор ответа: vvvisennnar
2

1)

Словосполучення — це синтаксична одиниця, яка утворюється поєднанням двох чи більше повнозначних слів, поєднаних на основі підрядного зв'язку.

Словосполучення – це два (і більше) слів, одне з яких є головним, а інше – залежним. Речення – це одне або декілька слів, що виражають закінчену думку.

2)

В українській мові вирізняють такі три види речень за метою висловлювання:

  • розповідні; Діти готуються до подорожі. Взимку пішов сніг. Школярі йдуть в школу.
  • питальні; Чи робите ви домашне завдання? Який урок тобі подобаеться? Що купити в супермаркеті? Кого ти бачив в зоопарку?
  • спонукальні. Звільни мене, дівчинко, з-під каменя.

Речення, граматична основа яких складається з підмета і присудка, називаються двоскладними. Речення, які мають граматичну основу з одного головного члена (тільки підмета або тільки присудка), називаються односкладними. Пахнуть сонцем дині спілі. Пахне липою медово.

3)

Речення, граматична основа яких складається з підмета і присудка, називаються двоскладними. Речення, які мають граматичну основу з одного головного члена (тільки підмета або тільки присудка), називаються односкладними.

Пахнуть сонцем дині спілі. Пахне липою медово.

Похожие вопросы
Предмет: Физика, автор: Аноним
Предмет: Математика, автор: 1kiraislove1