Предмет: Химия, автор: lawskija

Дуже ТЕРМІНОВО 15. органічна речовина має відносну густину парів за воднем 31, масова частка карбону і гідрогену відповідають: 38,71% і 9,68%. Визначте молекулярну формулу даної речовини.​


none941: Тут не вся умова, має бути третій елемент. Бо карбон + гідроген = 38,71 + 9,68 = 45,39 %. Загалом повинно виходити 100%
lawskija: це просто контрольна робота, а запитати вчителя можливості нема
lawskija: можете, будь ласка, тоді вирішити іншу задачу

Ответы

Автор ответа: dyexfnf
1

Ответ:

Объяснение:

Дано:

ω(Н) = 9,68% або 0,0968

ω(C) = 38,71% або 0,3871

D(H2) = 31

Знайти: CxHy - ?

М(CxHy) = D(H2) * M(H2) = 31 * 2 = 62 г/моль

Знайдемо кількість речовини Карбону і Гідрогену:

n(C) = ω(C) * М(CxHy)/М(С) = 0,3871 * 62/ 12 = 2 моль

n(H) = ω(Н) * М(CxHy)/М(Н) = 0,0968* 62/ 1 = 6 моль

тобто CxHy = 12 * 2 + 1 * 6 = 24 + 6 = 30 г/моль, тому, у сполуці маємо

62 - 30 = 32 г/моль Оксигену, так як його молярна маса 16 г/моль, то в сполукі 2 моль Оксигену

молекулярна формула : С2Н6О2 - етиленгліколь органічна речовина

Похожие вопросы