Предмет: Химия,
автор: o0sneak0o
Помогите очень срочно!!!!!!!!!
Яким є вихід феноляту натрію, що був одержаний в кількості
15,08 г внаслідок дії надлишку натрій гідроксиду на 22,5 г хлоробензену?
Ответы
Автор ответа:
1
Реакція отримання феноляту натрію з хлоробензеном:
C6H5Cl + NaOH -> C6H5ONa + NaCl + H2O
Молярна маса хлоробензену:
M(C6H5Cl) = 112.56 г/моль
Молярна маса натрій гідроксиду:
M(NaOH) = 40.0 г/моль
1) Розрахунок молів хлоробензену:
n(C6H5Cl) = m/M = 22.5 г / 112.56 г/моль = 0.20 моль
2) Розрахунок молів натрій гідроксиду (бо надлишок):
n(NaOH) = m/M = ?
3) За рівномірної розподілу речовини в реакції, молі хлоробензену = молі феноляту натрію:
n(C6H5Cl) = n(C6H5ONa) = 0.20 моль
4) Розрахунок маси феноляту натрію:
m(C6H5ONa) = n(C6H5ONa) x M = 0.20 моль x 123.05 г/моль = 24.61 г
Отже, вихід феноляту натрію становить 24,61 г при початковій масі хлоробензену 22.5 г.
Похожие вопросы
Предмет: Химия,
автор: lukhaniaeva06
Предмет: Математика,
автор: evabogma
Предмет: Литература,
автор: aishabimakanova
Предмет: Музыка,
автор: sonyarey05