Предмет: Химия,
автор: Аноним
IV рівень (2 бала) 14. Розведена сульфатна кислота прореагувала із магнієм, масою 7,2 г. Обчислити масу утвореної солі і об'єм водню, що виділився за нормальних умов.
дам 100 балов , срочно
Приложения:

Ответы
Автор ответа:
0
Ответ:
Объяснение:
Дано:
m(Mg) = 7,2 г
Найти: m(MgSO4) - ? V(H2) - ?
Складемо РХР:
7,2г хг у л
Mg + H2SO4 = MgSO4 + H2
Знайдемо кількість речовини магнію:
n(Mg) = m(Mg)/M(Mg) = 7,2/24 = 0,3 моль
З РХР бачимо, що n(Mg) : n(MgSO4) : n(H2) = 1 : 1 : 1, тобто
n(MgSO4) = n(Mg) = 0,3 моль
n(H2) = n(Mg) = 0,3 моль
Знайдемо масу утвореної солі і об'єм водню:
М(MgSO4) = 24 + 32 + 16 * 4 = 104 г/моль
m(MgSO4) = n(MgSO4) * М(MgSO4) = 0,3 * 104 = 31,2 г
V(H2) = n(H2) * Vm = 0,3 * 22,4 = 6,72 л
Похожие вопросы
Предмет: Английский язык,
автор: sh000007
Предмет: География,
автор: sofiachaban2012
Предмет: Биология,
автор: karinamyltykbaeva81
Предмет: Биология,
автор: fbbdnfndndbd
Предмет: Математика,
автор: Elena48911