Предмет: Литература, автор: egor12352

Прочитайте текст. Визначте його тип та стиль.
Культ тіла
Якщо ви не живете у якомусь Богом забутому селі, то напевне помітили сучасну міську тенденцію, спрямовану на популяризацію культу тіла. Так, тіла. Достатньо лише звернути увагу на величезний масив рекламного простору, який пропонує нам відвідувати тренажерні зали, заняття фітнесу–йоги–танців, надавати перевагу здоровій їжі, позбуватися шкідливих звичок і т.д. Звісно, з одного боку це хороше спрямування, але, на жаль, супроводжуване занепадом освіченості. Сьогодні люди створюють собі вибір: тренувати мозок чи тіло, та чомусь унеможливлюють спробу це все поєднати.
Як на мене, гармонію людського існування можна досягти лише в триєдності: дбати про тіло, розширювати межі своєї освіченості та віднайти в собі віру. Лише ця триєдність забезпечує цілісність людини, визначає її унікальність та неповторність.
Проте часто маємо, що маємо: людей, які приділяють увагу чомусь одному. Бачимо струнких, які, вкладаючи час і гроші в тіло, плекають надію, що одного разу їх гідно оцінять і з радістю дбатимуть про їх існування. Помічаємо розумних, які вважають, що істинні інтелектуали не повинні відволікатися на красу – це прерогатива тих, хто компенсує розум тілом. Знаємо й віруючих, які переконані у власній побожності і не помічають власного лицемірства, осуджуючи і обговорюючи інших.
Можливо, дорогий читач подумає, що я надто стереотипізую, але, на жаль, усе це з власного досвіду і коли б це були поодинокі випадки… Я завжди із захватом дивлюсь на людей, яким вдається поєднати хоча б 2/3 триєдності гармонії. Такі люди заслуговують щирих оплесків.
Поки що у моїй гармонійності не всі частини рівнозначні, проте я знаю до чого прагнути. І маю неперевершену впертість (що частіше буває недоліком) досягати визначених цілей.
Задумаймось! Одне життя. Одна можливість пройти його гідно. Тому, нехай і маленькими кроками, але йдіть назустріч своїй гармонії.
За Ідою Морлен
❖ Визначте тему й основну думку тексту.
❖ Усно визначте мікротеми. Обґрунтуйте поділ на абзаци.
❖ Випишіть з кожного абзацу тематичне речення.
❖ Випишіть ключові слова.
❖ Складіть складний план тексту.

Ответы

Автор ответа: Durak319
1

Тема тексту: Культ тіла.


Основна думка тексту: Автор висловлює свої думки про сучасну міську тенденцію популяризації культу тіла, вказує на важливість гармонії між дбанням про тіло, розширенням освіченості і вірою, а також критикує однобічний підхід деяких людей, які приділяють увагу тільки одній аспекту.


Мікротеми:

1. Вступ (спрямованість на популяризацію культу тіла).

2. Два протилежних підходи: тренування мозку чи тіла.

3. Важливість гармонії між тілом, освіченістю та вірою.

4. Критика однобічного підходу деяких людей.

5. Завершення (прагнення до гармонії та заклик до читача).


Тематичні речення за абзацами:

1. Якщо ви не живете у якомусь Богом забутому селі, то напевне помітили сучасну міську тенденцію, спрямовану на популяризацію культу тіла.

2. Сьогодні люди створюють собі вибір: тренувати мозок чи тіло, та чомусь унеможливлюють спробу це все поєднати.

3. Як на мене, гармонію людського існування можна досягти лише в триєдності: дбати про тіло, розширювати межі своєї освіченості та віднайти в собі віру.

4. Можливо, дорогий читач подумає, що я надто стереотипізую, але, на жаль, усе це з власного досвіду і коли б це були поодинокі випадки…
5. Поки що у моїй гармонійності не всі частини рівнозначні, проте я знаю до чого прагнути. І маю неперевершену впертість (що частіше буває недоліком) досягати визначених цілей.

6. Задумаймось! Одне життя. Одна можливість пройти його гідно. Тому, нехай і маленькими кроками, але йдіть назустріч своїй гармонії.

7. За Ідою Морлен.

Ключові слова: культ тіла, спорт, фітнес, освіченість, гармонія, вибір, однобічність, цілі, гідність.

Складний план тексту:

I. Вступ

A. Спрямованість на популяризацію культу тіла

II. Два протилежні підходи

A. Тренування мозку чи тіла

III. Важливість гармонії між тілом, освіченістю та вірою

A. Дбати про тіло

B. Розширювати межі освіченості

C. Знайти в собі віру

IV. Критика однобічного підходу деяких людей

V. Завершення

A. Неускладнювати гармонію, йти назустріч своїй гармонії

VI. Заключна фраза (за Ідою Морлен)



Похожие вопросы
Предмет: Геометрия, автор: Vrnkcdj
Предмет: Русский язык, автор: Паша1010101