Предмет: Физика, автор: pupil2207

Проект на тему Старовинні Бойові катапульти не реферат дам 25 балів якщо допоможете

Ответы

Автор ответа: polykhovichiv
0

Відповідь:

Пояснення:

Основні знання про будову катапульт і інших метальних машин залишили автори I ст. до н. е. римлянин Вітрувій, греки Герон Олександрійський та Філон з Візантії.

На відміну від лука чи арбалета, де кінетична енергія забезпечується пружністю зігнутих плечей, в катапультах і балістах енергія запасається в скручених пучках джгутів малоеластичних волокон – торсионах. Через це їх іноді називають торсіонними метальними машинами, луки та арбалети ж, в тому числі важкі станкові аркбаллісти, відносять до тенсіонних. Важіль, вставлений одним кінцем в закручений джгут-торсіон, прагне розкрутитися, розганяючи інший кінець важеля до великої швидкості. Таким чином, кожне плече катапульти складається з горизонтального важеля, вставленого в закручений з певним зусиллям джгут, а також з підставки або рами, куди вертикально кріпиться джгут. Обидва плеча катапульти з`єднані тятивою, відтягнути яку можливо тільки за допомогою лебідки. Між важелями встановлена напрямна балка для спрямованого польоту метальної снаряда: каменю в балісті та стріли в катапульті.

Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: vasilenkopolina979
Предмет: Українська мова, автор: vizarkrip
Увідповідніть види відокремлених членів із прикладами речень.
1 означення
2 прикладка
3 додаток
4 обставина
А Богдан Хмельницький зустрічав послів, вико¬нуючи встановлений в Українській державі церемоніал (В. Горо¬бець).
Б Із постанням Україн¬ської козацької держа¬ви та її дипломатич¬но-посольської служби – тогочасного мініс¬терства закордонних справ – відпрацьову¬валося питання по¬стійного перебування козацьких представни¬ків у тій чи тій країні (В. Горобець).
В Рід Маркевичів у ко¬зацькій Україні, як відомо з історичних документів, був одним із найзаможніших і наймогутніших (В. Го¬робець).
Г Генеральний писар, окрім керування по¬точними справами канцелярії, мав право брати участь у дипло¬матичних переговорах (Т. Чухліб).
Д Одним із головних обов'язків посла було оголошення вимог чи прохань, уміщених у письмовій інструкції (Т. Чухліб).