1) Яка схема подачі питної води до помешкань користувачів?
2) Яких правил потрібно дотримуватись, щоб запобігти затопленню помешкання?
3) Як потрібно діяти у випадку затоплення помешкання?
4) Які правила безпечного користування електричними приладами?
5) Яких правил потрібно дотримуватись при вмиканні і вимиканні електричних
приладів?
Ответы
Відповідь:
1) Проте, загалом, вода надходить до помешкань через мережу водопроводу.
2) Щоб запобігти затопленню помешкання, потрібно дотримуватись наступних правил:
- Регулярно перевіряйте стан сантехніки, зокрема кранів, з'єднань труб, зливних насосів, сифонів та інших елементів системи водопостачання та водовідведення. При виявленні будь-яких пошкоджень або протікань необхідно вчасно вжити заходів щодо їх виправлення.
-Не залишайте включеними пральну машину, посудомийну машину, душ чи ванну, якщо ви покидаєте помешкання. В разі виявлення протікання з таких пристроїв їх ремонт може бути досить складним та коштовним.
-Перевірте стан водостічних систем та дахів, особливо під час дощу. Вони повинні бути в хорошому стані та не мати пошкоджень, що можуть призвести до надмірного збирання води на даху.
-Установіть сигналізацію протікання та затоплення в будинку. Це може допомогти виявити проблему вчасно та запобігти затопленню помешкання.
-Якщо ви плануєте покидати помешкання на довгий час, відключіть водопостачання до будинку або замініть головний кран на новий.
3)-Вимкніть електропостачання до помешкання. Якщо електрика не вимикається, не наближайтесь до води і не користуйтеся електричними приладами.
-Приберіть воду якомога швидше, використовуючи насос або інші доступні засоби. Прибирайте воду від початку до кінця, включаючи килими, коврики та меблі, а також місця, де вода може залишитися в невеликій кількості, наприклад, у віконних отворах та шафах.
-Вилучіть меблі, текстиль та інші предмети, які затопилися. Вони можуть бути пошкоджені або стати джерелом розвитку плісняви та бактерій.
-Дайте можливість повітрю проникнути до приміщення. Відкрийте вікна та двері, щоб створити протяг та дозволити волозі випаровуватися.
-Повідомте своє страхове агентство про затоплення та здійсніть знімки пошкоджень майна. Якщо ви не маєте страховки, зв'яжіться з фахівцями, які нададуть вам консультації щодо ремонту пошкоджень.
-Відремонтуйте причину затоплення. Якщо причиною є протікання водопроводу, сантехніки або даху, зверніться до фахівців, щоб усунути пошкодження та запобігти подальшій проблемі.
4) -Використовуйте електричні прилади тільки за їх призначенням. Не використовуйте прилади, які пошкоджені або несправні.
-Перед користуванням перевірте стан електричного приладу, особливо стан шнура живлення. Не використовуйте прилад, якщо шнур або вилка зламані.
-Коли ви не користуєтеся електричним приладом, вимикайте його з мережі. Не залишайте електричний прилад включеним на довгий час без нагляду.
-Не користуйтеся електричними приладами у вологому середовищі або коли ви мокрі. Не користуйтеся електричними приладами у ванній кімнаті або біля води.
-Не переносьте електричний прилад за шнур живлення. Не дозволяйте дітям тягнути за шнур живлення.
5) Переконайтеся, що електричний прилад розташований на стійкій поверхні та не перекинеться.
-Перед включенням електричного приладу переконайтеся, що він правильно підключений до розетки живлення.
-Перед вимиканням електричного приладу переконайтеся, що він перебуває в режимі очікування або повністю зупинився.
-Не вимикайте електричний прилад, від'єднавши його від розетки живлення за допомогою шнура живлення.
-Не вмикайте електричний прилад, якщо він мокрий або був у вологому середовищі.
-Якщо ви помічаєте будь-які ознаки несправності електричного приладу (наприклад, дим чи запах), відключіть його від живлення