Предмет: Физика, автор: Serezha973

Пружину іграшкового пістолета стиснули на 4
см. Яку швидкість розпрямляючись, пружина
надасть кулі масою 20 г, якщо жорсткість
пружини 512 Н/м?
Напишите открыто ответ сразу что бы все было пожалуйста)

Ответы

Автор ответа: Bogdan7O
4

Щоб визначити швидкість кулі, яку надасть пружина, нам потрібно використати закон збереження енергії. Коли пружина розпрямляється, вона зберігає потенціальну енергію, яку потім передає кулі у вигляді кінетичної енергії.

Закон збереження енергії говорить, що сума потенціальної та кінетичної енергій в системі залишається постійною. Можемо записати це у вигляді рівняння:

(1/2)kx² = (1/2)mv²

де k - жорсткість пружини, x - стиснення пружини, m - маса кулі, v - швидкість кулі.

Підставляємо відомі значення:

k = 512 Н/м

x = 0.04 м

m = 0.02 кг

Розв'язуємо рівняння відносно швидкості:

v = sqrt((kx²)/m) = sqrt((512 Н/м * (0.04 м)²) / 0.02 кг) ≈ 8 м/с

Отже, пружина надасть кулі швидкість близько 8 м/с.

Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: Ziapw
Предмет: Алгебра, автор: ZnatokKathek