Предмет: История, автор: baldinavictoria2011

Чому Тіберій Гракх вирішив провести через сенат новий земельний закон? Що він установлював?
СРОЧНО ПОМОГИТЕ ДАЮ 20 БАЛОВ

Ответы

Автор ответа: radpolina780
0
Рефо́рми Гра́кхів — суспільний рух у Римській республіці у 30—20-х рр. II ст. до н. е., очолений братами Гракхами, що прагнули шляхом демократичних реформ, спрямованих на перерозподіл державного земельного фонду, добитися відродження вільного римського селянства.

Боротьба, очолювана Гракхами, закінчилася перемогою. Результати цієї боротьби показали, що збереження стійкого дрібного землеволодіння — однієї з основ республіканського ладу — в умовах розвиненого рабовласництва, бурхливо зростаючих грошових стосунків і лихварства стало вже неможливим. У зв'язку з цим і роль сільського плебсу в політичному житті Риму поступово стає все менш і менш значною.

Унаслідок перемоги сенату реформи Гая Гракха впали. Передусім було знесено аграрний закон. Постановою з 119 до н. е. вирішено, що державна земля, що була в руках приватних державців, переходить в їхню власність. Таким чином, нобілітет закріпив за собою всі ті публічні землі, що їх Гракхи хотіли передати народові. Селянство небагато скористалося з наділу ґрунтів. Спочатку зобов'язувала постанова, що земель, добутих силою аграрних законів, не вільно нікому продавати; селяни мали обов'язок загосподарити їх і своїх осель не залишати. Здавалося, що цим селянство прийде до добробуту і стане сильною верствою. Але в дійсності виявилося, що селян уже не можна було вирятувати від занепаду. Нові поселенці з міського пролетаріату відвикли вже від хліборобства.

Упали також широкі колонізаційні проєкти, з якими виступав Гай Гракх. Тільки в деяких околицях були утворені колонії, призначені для римських поселенців. Після придушення гракхіанців рух за аграрну реформу тимчасово затихнув частково тому, що багато хто вже отримав землю, частково завдяки підкоренню та обернена в провінцію частини заальпійської Галії, де в 118 р. до н. е. була заснована колонія Нарбон. Тут відкривалося нове поле діяльності для багатьох римлян та італіків, які швидко наповнили цю область, незабаром цілком романізовану.

Ряд подальших аграрних законів, підсумок яким підвів закон, виданий в 111 р. до н. е., звів нанівець результати гракхової реформи. Цей закон, автором якого Аппіан називає Борія (за іншими версіями йдеться про Торія, Боарія, Верія, Фурія, Бурра або ж Бебія), оголосив приватною власністю італійські і провінційні землі, що знаходилися в окупації приватних осіб, і дозволяв продаж наділів, розданих аграрною комісією Гракхів. Результатом його з'явилася ще більша концентрація землі в руках небагатьох[5]. Вже в 104 р. до н. е. народний трибун Марцій Філіпп заявив, що не більше 2 тисяч сімей в Римі мають хоч якусь нерухомість. Величезна маса безземельних селян перетворилася на клієнтів нобілів, отримуючи у них невеликі земельні ділянки за виплату частини урожаю і виконання різних повинностей. Оскільки велика частина державної землі Італії перейшла в приватні руки, то для розв'язання аграрного питання належало знаходити нові шляхи. Невирішеним залишалося і питання про італіків.

Але сенатові не повелося скасувати справді шкідливі закони Гая про роздачу збіжжя в містах та про суди еквітів. Безплатне роздавання збіжжя стало привілеєм римського пролетаріату, якого вже не можна було усунути, бо в Римі прийшло б до революції. Цей шкідливий звичай підтримували різні амбітні діячі, що завдяки йому добували собі прихильність народу для особистих цілей. Цей «збіжжовий закон» у значній мірі підірвав також аграрні реформи, бо мешканці сіл сунули до міста, маючи надію знайти тут легші умови життя, ніж на ріллі. З другого боку, еквіти затримали за собою права суддів —привілей, що дозволяв їм укривати зловживання, яких допускалися у провінціях.

Зміст боротьби, яка розвернулася в Римській республіці після придушення руху Гракхів, полягав в тому, що крупні рабовласники прагнули до найбільшого розвитку приватної власності і різко виступали проти всіх її обмежень. Об'єктивно це була боротьба за широкий розвиток рабовласницького способу виробництва, яке виявилося несумісним з переважанням дрібних селянських господарств. Але, оскільки з розвитком крупного приватного землеволодіння і знеземелення селян, що витіснялися рабами, політичні права широких верств населення все більш і більш урізувалися, це була одночасно боротьба крупних рабовласників проти рабовласницької демократії, можливої лише в умовах античного полісу, що складається з громадян, які є разом з тим землевласниками. Зовні ця боротьба виражалася в складних зіткненнях оптиматів (тобто найкращих) і популярів (тобто народних), як почали іменувати себе прихильники нобілітету і прихильники плебсу.

Стан еквітів переходив раз на одну сторону, раз — на другу. Соціальні змагання еквітів часто йшли тими самими шляхами, що й нобілів. Але через те, що нобілітет не хотіла допустити еквітів до влади, вони були примушені йти рука в руку з популярами. Одначе не раз радикалізм нас лякав їх, і вони готові були на компроміс із сенатом.



надіюсь допомогла хоча б чимось
Похожие вопросы
Предмет: История, автор: sevrukovaanastasia2
Предмет: Русский язык, автор: memnukus
• 111. Прочитайте текст, озаглавьте его. Составьте план, отражая в каждом пункте микротемы. Определите стиль и тип речи этого текста. О Какой тин связи продложений представлен в последнем аблаце тексти?
В октябре 1552 года Москва стала свидетельницей невиданного до того всенародного торжества. Из-под стен поятой штурмом Казани вернулись русские войска во главе с Иваном Грозным. В ознаменование этой великой победы царь решил построить в Москве храм-памятник.
Через два года началось сооружение каменного собора Покрова. Позднее он был назван храмом Василия Блаженного, по имени погребённого у его стен юро-дивого.
Это удивительное сооружение поражает своей ориги-нальностью. Необыкновенный цветок его причудливых форм, объединённых центральным шатром, не только напоминает многоглавую группу кремлёвских соборов, но и парит над широко раскинувшимся простором пло-щади. Собор состоит из восьми столпов, окружающих девятый. Столпы-храмы стоят на широком подклете сложного звёздчатого очертания. Это невиданно наряд-ное, праздничное сооружение похоже на гигантское растение или цветущий куст.
Центральный храм увенчан шатром, приделы, располо-женные по сторонам света, башнеобразной формы, несколько напоминают колокольню Ивана Великого. При обходе храма перед зрителем то вырастает стройная грандиозная пирамида храма, увенчанная шатром, по граням которого бегут ввысь золочёные спирали, то отчётливее становятся его растущие вверх башнеобразные обьёмы.
Замысловатые детали придают храму нарядный и сказочный вид. Несомненно, в этом храме воплощены народные представления о великой постической красоте архи-тектуры.
• Имена создателей Василия Блаженного со временем забылись, и только в конце IX века были обнаружены старинные рукописи с рассказом о многих подробностях сооружения собора, в том числе о его строителях - Бар-ме и Постнике, талантливых русских зодчих. Легенда гласит, что после окончания строительства Иван Грозный
Предмет: Биология, автор: tamarenkoyana2512
Наука, що вивчає будову тіла людини, називається:
анатомія;
фізіологія;
гігієна.
Органом нюху є:
шкіра;
язик;
ніс.
Які предмети догляду за шкірою названо правильно?
Зубна щітка, зубна паста, жувальна гумка.
Мочалка, мило, рушник, крем.
Гуталін, взуттєва щітка, клей.
Якою є роль скелета людини?
Захищає внутрішні органи від ушкодження.
Скорочуючись і розслабляючись, приводить у рух м’язи.
Є опорою тіла.
Для чого людині потрібна їжа?
З їжею людина отримує поживні речовини.
З їжею людина отримує необхідний для життя кисень.
З їжею людина отримує воду і вітаміни.
Завдяки чому поживні речовини розносяться по всьому організму?
Крові.
М’язам.
Нервам.
Яка система органів забезпечує організм киснем, виділяє вуглекислий газ?
Кровоносна.
Дихальна.
Травна.
Яка система органів забезпечує рух крові по організму?
Кровоносна.
Дихальна.
Травна.
У якому рядку вказані слова, що описують здорову людину?
Сутулий, міцний, незграбний, високий.
Горбатий, блідий, кволий, низький.
Стрункий, спритний, сильний, енергійний.