(Вілер'ян Підмогильний) Дайте відповіді на запитання
1) Де знаходиться батьківщина В.Підмогильного, з якої родини він походив?
2) Де здобував освіту В.Підмогильний?
3) Назви його найвідоміших творів.
4) За яких обставин загинув В.Підмогильний?
5) Чому «Місто» вважають урбаністичним романом?
6) Де і коли відбуваються події роману «Місто»?
7) Як зветься головний герой роману «Місто»? Хто він за походженням? 8) Яка тема та ідея роману «Місто»? 9) Як поставилася до цього роману тогочасна критика?
10)Яка роль епіграфів до цього твору? Що вони розкривають?
Ответы
Ответ:1. Де знаходиться батьківщина В.Підмогильного, з якої родини він походив?
Народився 2 лютого 1901 року в селі Чаплі (зараз Самарський район Дніпра) в бідній селянській родині.
2. Де здобував освіту В. Підмогильний?
Освіту хлопець здобував спочатку в церковно-приходській школі, потім вчився в реальному училищі в Катеринославі.
3.Назви його найвідоміших творів
Письменник є автором низки прозових творів: 24 оповідань (найвідоміші – цикл «Повстанці» (1921) та оповідання «Син» (1923), 2 повістей («Остап Шаптала» (1921), «Повість без назви» (1933)) та 2 романів («Місто» (1928), «Невеличка драма» (1930)).
4. За яких обставин загинув В. Підмогильний?
Сталiнська куля таки наздогнала Пiдмогильного. Його останнiй лист iз Соловкiв датовано 2 червня 1937 року. Вiдтодi слiди загубилися. Донедавна вважали — така була офiцiйна версiя — що Валер'ян Пiдмогильвий помер 1941 року. Насправдi це трапилось на чотири роки ранiш. У той час полiтичнi справи переглядали сумнозвiснi сталiнськi “трiйки”. Не оминули i його справи. Зовсiм недавно вдалось з'ясувати, що справжня дата смертi письменника — не 19 грудня 1941 року, як то було офiцiйно повiдомлено в рiк реабiлiтацiї В. Пiдмогильного (1956), а 3 листопада 1937 року.
5. Чому «Місто» вважають урбаністичним романом?
У романі «Місто», на відміну від традиційної селянської і соціальної тематики, акцент переноситься на урбаністичну проблематику, порушуються філософські питання буття, аналізується психіка героїв, а конфлікт розгортається між людьми з різними світоглядами.
6. Де і коли відбуваються події роману «Місто»?
Роман «Місто» вважається вершиною творчості Валер'яна Підмогильного. Написаний 1927 року, він вийшов друком у 1928-му (Харків, «Книгоспілка»). Присвячений історії Степана Радченка, який прибуває з села до Києва, хоче підкорити це місто.
7. Як зветься головний герой роману «Місто»? Хто він за походженням?
У центрі твору – освічений провінціал Степан Радченко, який приїхав до Києва для того, щоб здійснити свою мрію – вступити до університету.
8. Яка тема та ідея роману «Місто»?
Жанр «Місто»: урбаністичний роман. Тема «Місто»: підкорення людиною міста. Ідея «Місто»: утвердження філософії вітаїзму, аналіз вічних цінностей буття, взаємин людини й урбаністичного простору.
9. Як поставилася до цього роману тогочасна критика?
Довкола книг вирують обговорення й диспути. Молодь захоплено читала «Місто», а критики недоліками вважали те, що насправді було перевагами роману. Зокрема психологізм розцінювали як прояв ворожої ідеології, зацікавлення сутністю людини — викликом пропагованому тоді колективізму, адже головний герой — «безмежний індивідуаліст», та ще й став інтелігентом, вийшовши з селянського середовища. Тому висновок був категоричний: «книжка антирадянська». Маємо прикрий приклад того, як необ'єктивна критична думка фатально втручалася в долю письменника і навіть перекреслювала його життя.
10.Яка роль епіграфів до цього твору? Що вони розкривають?
Валер’ян Підмогильний епіграфом до свого роману «Місто» взяв такі слова з Талмуду: «Шість прикмет має людина: трьома подібна вона на тварину, а трьома на янгола: як тварина — людина їсть і п’є: як тварина — вона множиться і як тварина — викидає; як янгол — вона має розум, як янгол — ходить просто і як янгол — священною мовою розмовляє». Соломія Павличко з цього приводу зазначала: «Він (автор) зробив тіло головним героєм «Міста» й висунув ідею двоїстості людини, яка складається з ангельського і тваринного начал. Герої Підмогильного страждають від роздвоєності між душею (розумом, інтелектуальною сферою) і тілом, статевим потягом. Гармонія між цими двома сферами дається важко. По суті вона, на думку автора, неможлива».
Объяснение: