обчисліть масу тристеарату який утворився у результаті взаємодії 200 г гліцеролу зі стеариновою кислотою
Ответы
Ответ:Реакційна рівняння взаємодії гліцеролу та стеаринової кислоти:
C3H5(OH)3 + 3C18H36O2 → C57H110O6 + 3H2O
За реакційним рівнянням, для утворення однієї молекули тристеарату, необхідно три молекули стеаринової кислоти та одна молекула гліцеролу. Молярна маса гліцеролу дорівнює 92,09 г/моль, а молярна маса стеаринової кислоти дорівнює 284,47 г/моль.
Отже, для реакції з 200 г гліцеролу потрібно 3 * 284,47 = 853,41 г (близько 853 г) стеаринової кислоти.
Тристеарат має молярну масу 891,48 г/моль. Кількість молей тристеарату, утвореного за реакцією, дорівнює кількості гліцеролу, що бралась за основу, тобто:
200 г / 92,09 г/моль = 2,17 моль
Отже, маса тристеарату, утвореного за реакцією, дорівнює:
2,17 моль * 891,48 г/моль = 1934,52 г (близько 1935 г)
Отже, в результаті взаємодії 200 г гліцеролу зі стеариновою кислотою утворився 1935 г тристеарату.
Объяснение:
Ответ:
Рівняння реакції взаємодії гліцеролу з стеариновою кислотою:
C3H5(OH)3 + 3C17H35COOH → C51H98O6 + 3Н2О
Молярна маса тристеарату:
(51*12.01)+(98*1.01)+(6*16)=891.47 г/моль
Знайдемо кількість молей тристеарату, який утворився:
200г / (92+57х)г/моль = х
де x - коефіцент стехометритчного споживання стеринової кислоти.
x = 1,66 моль
Тому маса тристеарату дорiвнюэ:
891,47 * 1,66 ≈ <<1480=1480>>1480 грам.
Объяснение: