Які народні вірування використав П. Гулак-Артемовський у баладі "Рибалка"? Будь ласка, буде терміново!!
Ответы
Ответ:
У баладі "Рибалка" П. Гулак-Артемовський використав декілька народних вірувань та обрядів, які характерні для української культури:
1. Обережності на воді: рибалка просить допомоги водяного, щоб той не підтягнув його під воду.
2. Вірування в божу волю: рибалка вважає, що його доля визначена вищими силами і що він не зможе уникнути своєї долі.
3. Обряд визначення долі за допомогою карт: рибалка знаходить карту на березі, що містить віщування про його майбутнє.
4. Обряд виклику духів з підводного світу: рибалка викликає духів води, щоб ті допомогли йому в ловлі риби.
В цілому, П. Гулак-Артемовський використав ці народні вірування та обряди, щоб створити атмосферу та відтворити традиційні уявлення про світ та взаємодію з природою в українській культурі.
У баладі "Рибалка" П. Гулак-Артемовський використав кілька народних вірувань, а саме:
Вірування про те, що рибалка мусить випустити першу рибу, яку він піймав, щоб мати вдачу і далі ловити багато риби: "Рибалко, рибалко, пущай рибку випустить, то ти будеш ловить як за мить".
Вірування про те, що рибалка мусить обов'язково попередити річкового духа про свої наміри і прохати його допомогти у лові риби: "А в зеленім гаї тихо звінкі дзвіночки, бо рибалка до річки на рибу йде. Він стоїть на березі, до води промовляє: "Річковий дух, поможи мені рибу ловить"".
Вірування про те, що риба може бути духом померлого: "З води тихо вибігла рибка, зеленесенька, як травка. А за нею в воді святиться, наче золото світиться. Рибалка взяв її в руки і злякався до смерки, бо в голові мерехтіли думки: риба - дух померлого, яку ловить не можна".