Крізь розчин калій гідроксиду пропустили карбон (ІV) оксид об’ємом 17,92л (н.у.). Визначити кількість речовини та масу калій карбонату, що утворився.
Ответы
Ответ:
Объяснение:
Спочатку знайдемо кількість молекул $CO_2$, які реагували з $KOH$ за рівнянням реакції:
�
�
2
+
2
�
�
�
→
�
2
�
�
3
+
�
2
�
CO
2
+2KOH→K
2
CO
3
+H
2
O
Закон газів ідеальних газів стверджує, що $1 моль$ будь-якого газу займає $22,4 л$ за нормальних умов (н.у.). Тому, знаючи об’єм $CO_2$ у н. у., ми можемо обчислити кількість молекул $CO_2$, що вступили у реакцію:
�
=
�
�
�
=
17
,
92
л
22
,
4
л
/
моль
=
0
,
8
моль
�
�
2
n=
V
m
V
=
22,4 л/моль
17,92 л
=0,8 моль CO
2
За рівнянням реакції видно, що $1 моль\ CO_2$ дає $1 моль\ K_2CO_3$. Тому кількість молекул $K_2CO_3$, що утворилися, дорівнює $0,8$ моль.
Маса $K_2CO_3$ обчислюється за допомогою молярної маси:
�
=
�
⋅
�
=
0
,
8
моль
⋅
138
,
21
г
моль
=
110
,
57
г
m=n⋅M=0,8 моль⋅138,21
моль
г
=110,57 г
Отже, за даними умовами, утвориться $0,8\ моль$ $K_2CO_3$ масою $110,57\ г$.