4. На кальцій подіяли водою до повного його розчинення. Виділився водень об'ємом 16,8л.Яка маса і кількість речовини кальцію
прореагувала?
Ответы
Ответ:
Объяснение:
Розглянемо рівняння реакції, яка відбулася між кальцієм та водою:
Ca + 2H2O → Ca(OH)2 + H2
З рівняння видно, що на 1 моль кальцію утворюється 1 моль водню. Отже, кількість речовини кальцію можна обчислити як кількість речовини водню:
n(Ca) = n(H2) = V(H2) * P(H2) / RT
де V(H2) - об'єм водню, P(H2) - тиск водню (при нормальних умовах - 101,3 кПа), R - універсальна газова стала (8,31 Дж/(моль*К)), T - температура у К (при нормальних умовах - 273 К).
Підставляємо відомі значення:
n(Ca) = 16,8 л * 101,3 кПа / (8,31 Дж/(моль*К) * 273 К) ≈ 0,669 моль
Молярна маса кальцію дорівнює 40,08 г/моль, отже масу кальцію можна обчислити:
m(Ca) = n(Ca) * M(Ca) = 0,669 моль * 40,08 г/моль ≈ 26,8 г
Отже, маса кальцію, що була розчинена, дорівнює 26,8 г, а кількість речовини - 0,669 моль.