Автівка за 3 год проїхала ту саму відстань,що и мотоцикл за 4 год. Знайти швидкість кожного якщо швидкість автівтівки на 15км/год більша?
Дуже срочно...
Ответы
Ответ:
Нехай відстань, що проїхали автівка та мотоцикл дорівнює d, а швидкість мотоцикла дорівнює v. Тоді швидкість автівки дорівнює v + 15, оскільки її швидкість на 15 км/год більша за швидкість мотоцикла.
За формулою шлях = швидкість × час можна скласти два рівняння:
d = (v + 15) × 3 для автівки
d = v × 4 для мотоцикла
Розв'язуючи перше рівняння відносно v, отримуємо:
v = (d / 3) - 5
Підставляючи це значення v у друге рівняння, отримуємо:
d = [(d / 3) - 5] × 4
Розв'язавши рівняння відносно d, отримуємо:
d = 60
Отже, відстань, яку проїхали автівка та мотоцикл, дорівнює 60 км.
Підставляючи d у рівняння для швидкостей, отримуємо:
Швидкість автівки: v + 15 = (60 / 3) = 20 км/год
Швидкість мотоцикла: v = (60 / 4) = 15 км/год
Отже, швидкість автівки дорівнює 20 км/год, а швидкість мотоцикла дорівнює 15 км/год.
Пошаговое объяснение: