Предмет: Химия,
автор: valentinazozulyaw
чи вистачить нітратної кислоти взятої масою 8 г на повне перетворення 3.36 г кальцію оксиду на відповідну сіль.
Ответы
Автор ответа:
1
Відповідь: Запишемо рівняння реакції між нітратною кислотою (HNO3) та кальцію оксидом (CaO):
CaO + 2HNO3 → Ca(NO3)2 + H2O
За рівнянням реакції одна молекула CaO реагує з двома молекулами HNO3, тому щоб перетворити 3.36 г CaO потрібно:
знайти кількість молей CaO:
m(CaO) = 3.36 г / 56.08 г/моль = 0.06 моль
знайти кількість молей HNO3, необхідну для реакції з CaO:
n(HNO3) = 2 * 0.06 моль = 0.12 моль
знайти масу HNO3, необхідну для реакції з CaO:
m(HNO3) = n(HNO3) * M(HNO3) = 0.12 моль * 63.01 г/моль = 7.56 г
Отже, для повного перетворення 3.36 г CaO потрібно 7.56 г HNO3. Таким чином, нітратної кислоти взятої масою 8 г вистачить для реакції з CaO в обсязі, більшому, ніж необхідний, тому вона буде вичерпана.
Похожие вопросы
Предмет: Математика,
автор: annapersik29112006
Предмет: Математика,
автор: lagunecdgmailcom
Предмет: Алгебра,
автор: vvovabrawler36
Предмет: Литература,
автор: безимени123456789
Предмет: Алгебра,
автор: elico7