Предмет: Физика,
автор: iroma6485
За допомогою невагомого важеля піднімають вантаж на висоту 15 см. Знайти масу вантажу, якщо на довге
плече важеля діяла вертикальна сила 300 Н, а точка її прикладання перемістилася на 40 см? ККД важеля 80%.
iroma6485:
Срочно с Дано и решением!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Ответы
Автор ответа:
0
Объяснение:
Спочатку знайдемо потрібну роботу, яку треба виконати, щоб підняти вантаж на висоту 15 см:
$$A = F \cdot s = 300 \cdot 0.4 = 120\ Нм$$
Оскільки ККД важеля становить 80%, то для підняття вантажу на висоту 15 см потрібно виконати роботу, рівну:
$$A_{in} = \frac{A}{\eta} = \frac{120}{0.8} = 150\ Нм$$
Тепер можна знайти масу вантажу, використовуючи формулу для роботи проти сили тяжіння:
$$A_{in} = mgh$$
де $m$ - маса вантажу, $g$ - прискорення вільного падіння, $h$ - висота підняття.
Підставимо відомі значення і розв'яжемо рівняння відносно $m$:
$$m = \frac{A_{in}}{gh} = \frac{150}{9.8 \cdot 0.15} \approx 102\ кг$$
Отже, маса вантажу становить приблизно 102 кг.
Похожие вопросы
Предмет: Биология,
автор: albina20101306
Предмет: Математика,
автор: Аноним
Предмет: Математика,
автор: vdovynjusmin
Предмет: Алгебра,
автор: karinabereznaa2668
Предмет: Химия,
автор: Falling77