приведи пример животного, для которого самую важную роль играет обоняние. объясни как этот факт связан с его средой обитания
Ответы
Ответ:
Собаки обладают остроумными обонятельными способностями, которые помогают им исследовать и взаимодействовать с окружающим миром. За счет своего развитого обоняния они могут обнаруживать пищу, следы других животных, определять запахи опасности или сигнализировать о присутствии людей или животных.
Обоняние собак связано с их средой обитания, так как через него они могут находить и определять различные ресурсы и источники пищи. Например, в дикой природе собаки могут использовать свое обоняние для поиска добычи, следя за запахами, которые оставляют другие животные. Также, собаки могут обнаруживать и следить за запахами определенных территорий или маркировками других собак, что помогает им определить свою территорию и устанавливать социальные связи с другими собаками.
В домашних условиях обоняние собак также играет важную роль. Они могут использовать свои обонятельные способности для поиска и обнаружения предметов, поиска пропавших людей или других животных, а также для определения настроения и эмоций людей в своем окружении.
Таким образом, обоняние у собак является ключевым сенсорным органом, который помогает им адаптироваться к своей среде обитания и взаимодействовать с ней.
Ответ:
Собака
Объяснение:
Органи нюху ссавців розвинені сильніше, ніж в інших наземних хребетних , і грають у житті дуже важливу роль. Здатність до розрізнення запахів ссавці використовують для орієнтування у просторі, при пошуках їжі, у рамках міжвидових та внутрішньовидових контактів.
Ніс собаки - надчутливий орган нюху у собак . Багато в чому визначається життя собаки через нюх: світ для неї складається з безлічі пахучих слідів, що постійно змінюються, перетинаються один з одним. Собаки здатні розрізняти багато запахів. Так, вони можуть відчути наявність краплі крові в п'яти літрах води і легко розрізнити запахи свинини, яловичини, баранини, кролятини і т.д. У той же час собаки розрізняють запахи людей, навіть таких близьких родичів, як близнюки, і можуть йти слідами тварин, навіть якщо ці сліди засипані речовинами, що сильно пахнуть.
Собака-шукач йде за слідом, залишеним людиною або твариною. Вона зможе продовжити переслідування, навіть якщо людина сів на велосипед, фунікулер, вагон канатної дороги , а іноді і через водяноу перепону.
Відмінному нюху собаки сприяють не лише чудові внутрішні сенсори, а й зовнішня частина носа. У здорового собаки мочка носа завжди волога, що дозволяє їй абсорбувати запахи з повітря.
Нюх собаки приблизно в 40 разів чутливіший, ніж у людини, проте деякі експерти вважають, що це число дещо вище.
Ніс собаки найчутливіший до запаху жирових кислот, які входять до раціону м'ясоїдної тварини. Якщо собаку не годувати м'ясом, її нюх стане гострішим, і йому легше буде взяти навіть найстаріший слід, тому деякі мисливці не годують собак напередодні полювання.
Де б не жила собака вона завжди знайде собі їжу завдяки своєму нюхові. Якщо це дикі пси , то вони зможуть вполювати якусь тваринку відчувши її носом. Якщо ж це домашні тварини то нюх в них розвинути трішки слабше але вони все одно можуть чути своїми носами дуже багато.