Предмет: Физика, автор: harlizusan

Дві одинакові кульки, що мають заряди 3 мкКл і 6 мкКл
торкаються одна до одної і розходяться на відстань 6 см.
Визначити заряди кульок після зіткнення і силу взаємодії до
зіткнення.

Ответы

Автор ответа: Seemzix
1

При зіткненні кульок їх заряди перерозподіляться таким чином, що кожна кулька матиме однаковий заряд. Нехай після зіткнення заряд кожної кульки становить Q. Тоді за законом збереження заряду маємо:

Q + Q = 3 мкКл + 6 мкКл

Звідси отримуємо Q = 4,5 мкКл.

Сила взаємодії між кульками до зіткнення може бути визначена за законом Кулона:

F = k * (q1 * q2) / r^2,

де k - коефіцієнт Кулона, q1 та q2 - заряди кульок, r - відстань між кульками.

Якщо кульки торкалися одна до одної, то їх відстань до зіткнення була рівна сумі їх радіусів, тобто r = 2см = 0,02 м. Тоді сила взаємодії до зіткнення дорівнює:

F = k * (3 мкКл * 6 мкКл) / (0,02 м)^2 ≈ 2,7 Н.

Після зіткнення кульки віддаляться одна від одної на відстань d = 6 см = 0,06 м. Сила взаємодії між кульками після зіткнення може бути визначена так само за законом Кулона зі зміненими зарядами та відстанню:

F' = k * (Q * Q) / d^2 ≈ 0,68 Н.

Отже, після зіткнення кульки матимуть заряд 4,5 мкКл, а сила їх взаємодії становитиме близько 0,68 Н.

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: Yape
Предмет: Химия, автор: papapizza