першими житилями дворіччя були які народи
Ответы
Ответ:Природні умови у Дворіччі були досить різними. В Шумері, на півдні, простягались великі болота, часто бували повені. В Аккаді, на півночі, не вистачало води для зрошення, дощі тут йшли не регулярно. Влітку у Дворіччі стояла спека, температура досягала +50С. Гинули і вянули всі живі рослини.
Та тяжка праця перетворила Дворіччя на справжній сад. Для цього осушували болота копали колодязі. Шумери вирощували фінікову пальму, з якої виготовляли хліб і вино. Взагалі, фінікову пальму вважали деревом життя. Адже з неї збирали фініковий бджолиний мед, з волокон кори плели кошики та мотузки. Кісточки пальми використовували як паливо.
У Дворіччі також вирощували зернові культури - просо, ячмінь, пшеницю. Усю територію перетинали канали. Тому на цій землі добре розростали овочі і зерно, а от фруктові дерева не приживались. Давні Шумерирозводили дрібну і велику рогату худобу. Биків та ослів вони запрягали для оранки, а потім з їхньою допомогою молотили зерно.
З південних схилів Кавказьких гір беруть свій початок дві великі річки - Тигр і Євфрат. Раніше вони впадали у Перську затоку не спільним річищем, а кожна річка окремо.
За тисячі років річки нанесли багато намулу і глини, тому частина затоки перетворилася на суходіл. Південна частина Дворіччя утворена відкладенням річок, тому вона низька й заболочена, земля там глиниста.
Серед рівнин самотньо виділяютьсе величезні пагорби напівзанесені піском. Інколи видніються частини стіни, кам'яні плити. Під цими горбами сховані руїни стародавніх міст. Сучасні археологи проводять там розкопки і відтворюють минуле цього краю.
У Дворіччі не росли ліси, не було будівельного каменю. Тому будинки, храми, фортеці міст будувалися з невипаленої глини. Також з глини робили горщики, серпи, тарілки, цвяхи і навіть
Объяснение: