Предмет: Химия, автор: home54

Із 240 кг піриту було отримано 320 кг сульфатної кислоти з масовою часткою H2SO4 98%. Обчислість масову частку виходу продукту від теоретично можливого

Ответы

Автор ответа: sinyoritka
2

Спочатку треба знайти кількість H2SO4, яка була отримана з 320 кг суміші:

Маса H2SO4 = маса суміші * масова частка H2SO4 = 320 кг * 0.98 = 313.6 кг

Тепер, щоб порівняти масову частку отриманої кількості H2SO4 з теоретично можливою кількістю, ми повинні визначити, яка кількість H2SO4 може бути отримана з 240 кг піриту. При цьому враховуємо реакційну рівновагу:

FeS2 + 7O2 + 2H2O → Fe2(SO4)3 + 2H2SO4

Молярна маса FeS2 = 120.17 г/моль

Молярна маса H2SO4 = 98.08 г/моль

Кількість молей FeS2 = маса / молярна маса = 240000 г / 120.17 г/моль = 1998.77 моль

За рівномірної рівноваги 1 моль FeS2 повинен виділити 2 молі H2SO4, тому кількість молей H2SO4, яка теоретично може бути отримана з 240 кг піриту:

кількість молей H2SO4 = 2 * кількість молей FeS2 = 2 * 1998.77 моль = 3997.54 моль

Маса теоретично можливої кількості H2SO4:

маса H2SO4 = кількість молей * молярна маса = 3997.54 моль * 98.08 г/моль = 392,202.15 г

Таким чином, масова частка виходу продукту від теоретично можливого:

масова частка = маса отриманої H2SO4 / маса теоретично можливої H2SO4 * 100% = 313.6 кг / 392.202.15 кг * 100% = 79.99%

Отже, масова частка виходу продукту становить близько 80% від теоретично можливого.

ПОСТАВ, БУДЬ ЛАСКА, "НАЙКРАЩА ВІДПОВІДЬ"!)

Автор ответа: yyy061557
1

Щоб обчислити масову частку виходу продукту від теоретично можливого, нам потрібно спочатку знайти, яка масова частка H2SO4 повинна бути у продукті, якщо б увесь пірит було перетворено на сульфатну кислоту.

Молярна маса FeS2 (піриту) = 120.17 г/моль

Молярна маса H2SO4 (сульфатної кислоти) = 98.08 г/моль

За рівнянням реакції:

FeS2 + 7O2 + 2H2O → FeSO4 + 2H2SO4

Маса H2SO4, яку можна отримати з 240 кг піриту дорівнює:

240 кг × (1000 г/кг) × (1 моль/120.17 г) × (2 моль H2SO4/1 моль FeS2) × (98.08 г/моль) = 326,7 кг H2SO4

Отже, якщо б увесь пірит було перетворено на сульфатну кислоту, ми б отримали 326,7 кг H2SO4. Оскільки у нас було отримано 320 кг H2SO4 з масовою часткою 98%, масова частка виходу продукту від теоретично можливого дорівнює:

320 кг / 326,7 кг × 100% = 97,97%

Отже, масова частка виходу продукту від теоретично можливого становить 97,97%.

Похожие вопросы
Предмет: Биология, автор: Wertuwerty223
В организме человека один из витаминов может образовываться из своего предшественника, которого много в следующих продуктах растительного происхождения: морковь, шпинат, абрикос, красный перец, помидоры. Назовите этот витамин.

Холокальциферол (витамин D) Ретинол (витамин A) Тиамин (витамин B1) Аскорбиновая кислота (витамин C)
Назовите орган, в который моча поступает непосредственно из мочеточников.

Собирательная трубка Мочевой пузырь Мочеиспускательный канал Почечная лоханка
Какое из нижеперечисленных химических соединений НЕ переходит из первичной мочи во вторичную?

Глюкоза Мочевая кислота Вода Мочевина
Укажите орган (парные органы), в котором вырабатываются мужские половые клетки.

Предстательная железа Семявыносящие протоки Семенные пузырьки Семенники (яички)
а графике показаны типы роста организма в целом и отдельных систем у человека. Определите по графику, в каком возрасте наиболее активно формируется половая система.

С 7 до 10 лет С 2 до 7 лет С 16 до 20 лет С 10 до 16 лет
Назовите отделы пищеварительного тракта, в которых происходит переваривание углеводов пищи.

Ротовая полость Тонкая кишка Желудок Толстая кишка
Укажите функции кожи человека.

Газообмен между кровью и окружающей средой Защита тела от перегрева за счёт выделения пота Заживление повреждений в результате обновления клеток Механическая защита Защита организма от потерь жидкости за счёт изменения проницаемости покровов для воды Защита организма от патогенных грибов и микроорганизмов​
Предмет: Английский язык, автор: alexystys