Випишіть з орфографічного словника десять слів,до складу яких входять частки. Поясніть правопис
даю 30 бал
Ответы
Відповідь:
1. Надзвичайний - правопис частки "над-" залежить від значення слова, яке вона утворює. У цьому випадку "над-" означає "перевищення", тому пишеться разом з основою.
2. Передчуття - правопис частки "перед-" залежить від значення слова, яке вона утворює. У цьому випадку "перед-" означає "раніше", тому пишеться разом з основою.
3. Безперервний - правопис частки "без-" залежить від значення слова, яке вона утворює. У цьому випадку "без-" означає "відсутність", тому пишеться разом з основою.
4. Неправильний - правопис частки "не-" залежить від значення слова, яке вона утворює. Частка "не-" пишеться разом з основою для утворення заперечень.
5. Підсумок - правопис частки "під-" залежить від значення слова, яке вона утворює. У цьому випадку "під-" означає "нижче", тому пишеться разом з основою.
6. Переконатися - правопис частки "пере-" залежить від значення слова, яке вона утворює. У цьому випадку "пере-" означає "знову", тому пишеться разом з основою.
7. Недолік - правопис частки "не-" залежить від значення слова, яке вона утворює. Частка "не-" пишеться разом з основою для утворення заперечень.
8. Підтримка - правопис частки "під-" залежить від значення слова, яке вона утворює. У цьому випадку "під-" означає "підтримка", тому пишеться разом з основою.
9. Передчасний - правопис частки "перед-" залежить від значення слова, яке вона утворює. У цьому випадку "перед-" означає "раніше", тому пишеться разом з основою.
10. Безкоштовний - правопис частки "без-" залежить від значення слова, яке вона утворює. У цьому випадку "без-" означає "відсутність", тому пишеться разом з основою.
Пояснення:
Ответ:
Підлітковий - частка "під-" перед літерою "л" пишеться разом зі словом "літковий", оскільки не виникає неоднозначності.
Беззастережно - частка "без-" перед літерою "з" пишеться разом зі словом "застережно", оскільки в цьому випадку "без" виступає як префікс.
Передвечір'я - частка "перед-" перед літерою "в" пишеться разом зі словом "вечір'я", оскільки "перед" виступає як префікс.
Недолік - частка "не-" перед літерою "д" пишеться окремо від слова "долік", оскільки не виникає неоднозначності.
Внутрішній - частка "внутрі-" перед літерою "ш" пишеться разом зі словом "шній", оскільки не виникає неоднозначності.
Передсвятковий - частка "перед-" перед літерою "с" пишеться разом зі словом "святковий", оскільки "перед" виступає як префікс.
Відповідальний - частка "від-" перед літерою "п" пишеться разом зі словом "повідальний", оскільки не виникає неоднозначності.
Поступово - частка "по-" перед літерою "с" пишеться разом зі словом "ступово", оскільки "по" виступає як префікс.
Багаторазовий - частка "багато-" перед літерою "р" пишеться разом зі словом "разовий", оскільки не виникає неоднозначності.
Надзвичайний - частка "над-" перед літерою "з" пишеться разом зі словом "звичайний", оскільки не виникає неоднозначності.
Объяснение: