ТЕРМІНОВО!
З метою врегулювання тривалої економічної кризи Верховна Рада України за попереднім погодженням із Президентом України прийняла постанову про призначення позачергових виборів народних депутатів та Президента України. До Конституційного Суду України звернулися 60 народних депутатів із поданням про визнання цієї постанови неконституційною. Проаналізуйте повноваження парламенту та Президента України з питань виборчого процесу. Яке рішення повинен ухвалити Конституційний Суд України?
Ответы
Згідно з Конституцією України, вибори народних депутатів України і Президента України є однією з основ демократичної системи держави, і проводяться відповідно до вимог Конституції та законів України.
Згідно зі статтею 76 Конституції України, Верховна Рада України є єдиним законодавчим органом держави та здійснює свої повноваження на підставі Конституції та законів України. Це означає, що Верховна Рада має право приймати рішення щодо виборів та визначати терміни їх проведення.
Згідно зі статтею 103 Конституції України, Президент України здійснює свої повноваження на підставі Конституції та законів України. Це означає, що Президент України не має безпосередньої влади над виборами та не може визначати їх терміни.
Щодо подання народних депутатів до Конституційного Суду України з питання про визнання постанови Верховної Ради України неконституційною, то Конституційний Суд України має право розглянути подання та прийняти рішення щодо його законності та обґрунтованості. Якщо Конституційний Суд визнає постанову Верховної Ради неконституційною, то вона буде скасована. Однак, відповідальність за дії, що порушують Конституцію та закони, може бути покладена не тільки на органи державної влади, а й на інші особи, які приймають участь у порушенні.