Предмет: Биология, автор: goroshkoangelina60

Практична робота
Тема: Оцінка екологічного стану свого регіону.
Мета роботи: формувати уміння оцінювати екологічний стан території, розвивати навички проведення спостережень й аналізу впливу людини на довкілля.
Актуалізація знань: Екологічний стан регіону – це набір відомостей щодо екологічної ситуації певної території або екосистеми, яка склалася внаслідок впливу людини, в т. ч. інформація стосовно її екологічних проблем. Для оцінювання впливу на навколишнє середовище виокремлюють такі його компоненти: клімат і мікроклімат, повітряне середовище, геологічне середовище, водне середовище, ґрунти, рослинний і тваринний світ, заповідні об’єкти.
Хід роботи
І. Оцініть природний комплекс свого регіону за планом:
1) географічне положення;
2) особливості рельєфу;
3) кліматичні особливості;
4) гідрографічні особливості;
5) особливості ґрунтів;
6) домінуючі види рослин і тварин.

ІІ. Схарактеризуйте зміни, що відбулися чи відбуваються внаслідок діяльності людини за планом:
1) зміни рельєфу (кар’єри, дамби, зсуви); 2) зміни водних об'єктів (забруднення, замулювання, осушування в струмках, річках, озерах); 3) характеристика змін ґрунтів (ерозія, засолення, забруднення добривами, нафтопродуктами); 4) зміни видового складу рослин (вирубування, випалювання, випасання, поява нових видів); 5) зміни видового складу тварин (масове розмноження, відстрілювання, вселення).


ІІІ. Визначте антропічні впливи (основні типи забруднення, джерела забруднення та екологічні проблеми гідросфери, атмосфери, ґрунтів та біорізноманіття).
Запропонуйте способи їх розв'язування та складіть мапу екологічного стану свого регіону.
ІV. Підсумки (висновки) роботи.

Ответы

Автор ответа: RICHGUY
1

Ответ:

І. Оцінка природного комплексу свого регіону:Географічне положення: мій регіон знаходиться на заході України, на південному заході Львівської області.Особливості рельєфу: регіон розташований на південно-західній частині Волинсько-Подільської височини, що характеризується крутими схилами та глибокими долинами річок.Кліматичні особливості: помірно континентальний клімат з холодною зимою та теплою літою. Середньорічна температура повітря становить 8-9 градусів за Цельсієм.Гідрографічні особливості: регіон перетинається річками Стир та Зхернівка, а також є кілька ставків та заплавних лісів.Особливості ґрунтів: переважають ґрунти середньої та високої родючості з південним та західним ерозійним схилом.Домінуючі види рослин та тварин: у регіоні поширені лісові та луцькі комплекси, а також лучні та кущові угруповання. Серед тварин найбільш поширені лисиця, зайці, борсуки, куниці та дикі коти.ІІ. Зміни, що відбулися чи відбуваються внаслідок діяльності людини:Зміни рельєфу: на території регіону було видобуто значну кількість гравію та піску для будівництва, що призвело до утворення кар'єрів та порушення рельєфу.Зміни водних об'єктів: річки та ставки часто забруднюються відход

Объяснение:

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: sofakuznecova874
Задания 1. Напишите правила взаимоотношений взрослых и детей по традициям казахского народа, используя причастные и деепричастные обороты. 2. Выпишите предложения с причастным и деепричастным оборотами. Подчеркните их графически. Укажите определяемое слово, задайте вопрос к причастному и деепричастному оборотам. Масленица Значительная часть обычаев на масленицу была связана с семейными отношениями: во время праздника чествовали молодоженов, поженившихся в прошедшем году, два недавно породнившихся семейства ходили друг к другу в гости. Заметное место занимают обряды, относящиеся к хозяйственным делам, и магические действия, направленные на усиление роста культурных растений. Для того чтобы лен вырос высоким, женщины катались с гор, стараясь съехать как можно дальше. В масленичный четверг веселились и гуляли, полагая, что от этого скот в хозяйстве будет лучше вестись. Наиболее важным днем масленичной недели было воскресенье. В России этот день называли Прощеным воскресеньем, когда близкие люди просили друг у друга прощения за все причиненные обиды и неприятности. Основным эпизодом последнего дня были "проводы масленицы", нередко сопровождаемые возжиганием костров. К этому дню делали чучело Зимы из соломы или тряпок, наряжали его обычно в женскую одежду, несли через деревню, иногда посадив чучело на колесо, воткнутое сверху на шест. Выйдя за село, люди либо топили чучело в проруби, либо сжигали или просто разрывали на части, а оставшуюся солому раскидывали по полю. всю​