1) У ванні з мідним купоросом за 20 хв виділилося 1,98 г міді. Визначте, яка потужність витрачається на нагрівання електроліту. Опір електроліту у ванні 0,8 Ом.
2) Для посріблення 20 ложок через розчин солі срібла пропускали електричний струм силою 1А протягом 10 год. Площа поверхні кожної ложки становила 25 см2 . Визначити товщину шару срібла на
ложках.
ТЕРМІНОВО!!! ДАЮ 10балів
Ответы
Щоб визначити потужність, яка витрачається на нагрівання електроліту, нам потрібно знати кількість енергії, яка була передана електроліту за час його нагрівання. Можна скористатися наступною формулою:
P = (V^2)/R
де P - потужність (у ваттах), V - напруга (у вольтах) і R - опір (у омах).
Щоб визначити V, нам потрібно знати кількість електричної енергії, яка була передана електроліту, і час, за який ця енергія була передана. Можна скористатися наступною формулою:
E = I * V * t
де E - кількість електричної енергії (у джоулях), I - струм (у амперах), V - напруга (у вольтах) і t - час (у секундах).
Нам відомо, що за 20 хвилин (1200 с) з електроліту виділилося 1,98 г міді, тому ми можемо визначити кількість електричної енергії, яка була передана електроліту, за допомогою хімічного складу реакції, яка відбувається у ванні з мідним купоросом. Якщо молекулярна маса міді - 63,5 г/моль, то 1,98 г міді буде відповідати 0,0312 моль міді.
У реакції, що відбувається на катоді (міді), 2 електрони передаються на іони міди у ванні:
Cu2+ + 2e- → Cu
Це означає, що за кожну мільйонну единицю електричного заряду, що протікає через електроліт, виділяється 2 мільйони електронів. Тому кількість електричної енергії, яка була передана електроліту, може бути визначена за допомогою наступної