Підготуйте повідомлення на тему: "Виникнення слов’янської писемності".
Ответы
Ответ:
Виникнення слов'янської писемності - це довгий і складний процес, який розпочався у VI столітті, коли почали формуватися перші слов'янські держави. На той час, слов'яни не мали власної писемності, тому для записування текстів використовували грецьку абетку.
Одним з перших кроків у створенні слов'янської писемності було створення глаголиці - алфавіту, який був розроблений у IX столітті святими братами Кирилом та Мефодієм для перекладу біблійних текстів на слов'янську мову. Глаголиця складалася з 43 символів, більшість з яких були взяті з грецької абетки, але також містила й унікальні символи для відтворення звуків слов'янської мови.
З часом глаголиця була замінена на кирилицю, алфавіт, який містив у собі більшість символів глаголиці, але був більш простим і зручним для записування слов'янських мов. Кирилиця була створена у IX столітті, а її авторство також приписують святим братам Кирилу та Мефодію.
Виникнення слов'янської писемності було важливим етапом в розвитку слов'янської культури та літератури, оскільки вона дозволила записувати та зберігати історію та культурні традиції слов'янських народів. Сьогодні кирилиця використовується для записування більшості слов'янських мов, а також у наукових та культурних цілях у всьому світі.