Предмет: Химия,
автор: tivan5633
Натрій сульфіт масою 31,5 г повністю прореагував з розчином хлоридної кислоти. Обчисліть об’єм (л) газу, що виділився (н.у.). Назвіть газ.
можна будь ласка швидше даю 30 балів
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
Объяснение:
Записуємо рівняння реакцій:
Na2SO3 + 2HCl = NaCl + SO2↑ + H2O
M (Na2SO3) = 126 г/моль
v (Na2SO3) = m (Na2SO3) : M (Na2SO3) = 31,5 г : 126 г/моль = 0,25 моль
За рівнянням реакції 1 моль Na2SO3 реагує з 1 моль SO2, отже:
v (SO2) = v (Na2SO3) = 0,25 моль
За н.у. 1 моль газу займає об’єм 22,4 л, отже:
V (SO2) = v (SO2) * VM = 0,25 моль * 22,4 л/моль = 5,6 л
Газ, що виділився - це сірчистий ангідрид або сірчистий оксид (SO2).
tivan5633:
дякую за оперативність
Похожие вопросы
Предмет: Математика,
автор: linaavdeenko
Предмет: Физика,
автор: annaasuk63
Предмет: Геометрия,
автор: mdvetrista
Предмет: Математика,
автор: boymusic24