Предмет: Химия, автор: whjxb

Яка кількість речовини та маса ферум(III) сульфату утвориться внаслідок взаємодії ферум (III) гідроксиду із сульфатною кислотою масою 490 г?​

Ответы

Автор ответа: dustylxxxx
0

Ответ:

1999 г.

Объяснение:

Напишемо спочатку рівняння реакції між ферум (III) гідроксидом та сульфатною кислотою:

Fe(OH)3 + H2SO4 -> Fe2(SO4)3 + 3H2O

З рівняння видно, що на 1 моль Fe(OH)3 утворюється 1 моль Fe2(SO4)3. Тому, щоб знайти кількість речовини Fe2(SO4)3, необхідно спочатку знайти кількість речовини Fe(OH)3, яка бере участь у реакції.

Молярна маса Fe(OH)3 = 106.867 г/моль

Молярна маса H2SO4 = 98.079 г/моль

Маса H2SO4, яка бере участь у реакції, дорівнює 490 г. Знайдемо кількість речовини H2SO4, використовуючи формулу:

n = m/M

де n - кількість речовини (у молях), m - маса речовини (у грамах), M - молярна маса речовини (у г/моль)

n = 490 г / 98.079 г/моль = 4.999 моль ≈ 5 моль

З рівняння реакції видно, що на 1 моль Fe(OH)3 потрібно 1 моль H2SO4. Тому, для реакції знадобиться також 5 моль Fe(OH)3.

Кількість речовини Fe2(SO4)3, яка утвориться внаслідок реакції, дорівнює кількості речовини Fe(OH)3, тому:

n = 5 моль

Молярна маса Fe2(SO4)3 = 399.877 г/моль

Маса Fe2(SO4)3, яка утвориться внаслідок реакції:

m = n * M = 5 моль * 399.877 г/моль = 1999.385 г ≈ 1999 г

Таким чином, кількість речовини Fe2(SO4)3, яка утвориться внаслідок реакції, дорівнює 5 молям, а маса складає близько 1999 г.

Похожие вопросы