СРОЧНО ПОЖАЛУЙСТА
Проаналізуйте уривок з історичного джерела та надайте відповіді на питання у письмовій формі.
Чому У.Черчілль виступив проти Мюнхенської угоди? Яку він наводить аргументацію? Чи справдилися прогнози У. Черчілля?
Заява У.Черчілля 21 вересня 1938 р. для преси щодо Мюнхенської угоди
Розчленування Чехословаччини під тиском Англії і Франції рівносильно повній капітуляції західних демократій перед нацистською загрозою застосування сили. Такий крах не принесе миру або безпеки ні Англії, ні Франції. Навпаки, він поставить ці дві країни у положення, яке буде ставати все слабше і небезпечніше. Одна лише нейтралізація Чехословаччини означає звільнення 25 німецьких дивізій, які будуть загрожувати Західному фронту. Крім того, вона відкриє тріумфуючим нацистам шлях до Чорного моря. Мова йде про загрозу не тільки Чехословаччині, а і свободі і демократії всіх країн. Думка, наче можна забезпечити безпеку, кинувши малу державу на поталу вовкам,-рокова помилка. Воєнний потенціал Німеччини буде зростати впродовж короткого часу значно швидше, ніж Англія і Франція, зможуть завершити заходи, необхідні для їх оборони».
Ответы
Відповідь:
1. Чому У. Черчілль виступив проти Мюнхенської угоди?
У.Черчілль виступив проти Мюнхенської угоди, оскільки вважав, що це рівносильно повній капітуляції західних демократій перед нацистською загрозою застосування сили. Він бачив укладання такої угоди як рокову помилку, яка ставитиме Англію та Францію у положення, яке буде ставати все слабше і небезпечніше.
2. Яку він наводить аргументацію?
У.Черчілль наводить такі аргументи: розчленування Чехословаччини під тиском Англії і Франції означає звільнення 25 німецьких дивізій, які будуть загрожувати Західному фронту; нейтралізація Чехословаччини відкриє тріумфуючим нацистам шлях до Чорного моря; воєнний потенціал Німеччини буде зростати впродовж короткого часу значно швидше, ніж Англія і Франція зможуть завершити заходи, необхідні для їх оборони.
3. Чи справдилися прогнози У. Черчілля?
У.Черчілль був правий у своїх прогнозах. Мюнхенська угода не принесла миру або безпеки Англії та Франції, а навпаки, стала початком Другої світової війни. Нейтралізація Чехословаччини дозволила нацистам зайняти її територію, а пізніше інші країни Європи. Воєнний потенціал Німеччини дійсно зростав швидше, ніж Англія та Франція змогли підготуватися до оборони. Таким чином, прогнози У.Черчілля справдилися.