Предмет: Химия,
автор: jukhta2007
Внаслідок термічного розкладу алюміній гідроксиду масою 150 кг отримали 97,03 кг алюмінію оксиду обчислити вихід продукту від теоретично можливого
Ответы
Автор ответа:
1
Алюміній гідроксид розкладається за наступною реакцією:
2 Al(OH)3 -> Al2O3 + 3 H2O
Таким чином, щоб перетворити 2 молекули алюміній гідроксиду в одну молекулу алюміній оксиду, потрібно відпустити 3 молекули води.
Теоретична маса алюміній оксиду, яку можна отримати з 150 кг алюміній гідроксиду, може бути розрахована, використовуючи молярні маси речовин:
Молярна маса Al(OH)3 = 78 г/моль
Молярна маса Al2O3 = 102 г/моль
Маса 150 кг алюміній гідроксиду складає:
150 000 г / 78 г/моль = 1923 моль Al(OH)3
Отже, за реакцією, теоретично можна отримати:
1 моль Al2O3 на 2 моля Al(OH)3
Отже, можна отримати:
1923 моль Al(OH)3 / 2 * 1 моль Al2O3 = 961,5 моль Al2O3
Маса теоретично можливого вихідного продукту (алюміній оксиду) дорівнює:
961,5 моль Al2O3 * 102 г/моль = 98 013 г або 98,01 кг
Отже, теоретичний вихід продукту складає 98,01 кг.
Але у реальності було отримано 97,03 кг алюмінію оксиду. Вихід продукту можна розрахувати, використовуючи формулу вихіду продукту:
Вихід продукту = (фактична маса продукту / теоретична маса продукту) * 100%
Вихід продукту = (97,03 кг / 98,01 кг) * 100% = 99,00%
Отже, вихід продукту складає близько 99,00% від теоретично можливого.
2 Al(OH)3 -> Al2O3 + 3 H2O
Таким чином, щоб перетворити 2 молекули алюміній гідроксиду в одну молекулу алюміній оксиду, потрібно відпустити 3 молекули води.
Теоретична маса алюміній оксиду, яку можна отримати з 150 кг алюміній гідроксиду, може бути розрахована, використовуючи молярні маси речовин:
Молярна маса Al(OH)3 = 78 г/моль
Молярна маса Al2O3 = 102 г/моль
Маса 150 кг алюміній гідроксиду складає:
150 000 г / 78 г/моль = 1923 моль Al(OH)3
Отже, за реакцією, теоретично можна отримати:
1 моль Al2O3 на 2 моля Al(OH)3
Отже, можна отримати:
1923 моль Al(OH)3 / 2 * 1 моль Al2O3 = 961,5 моль Al2O3
Маса теоретично можливого вихідного продукту (алюміній оксиду) дорівнює:
961,5 моль Al2O3 * 102 г/моль = 98 013 г або 98,01 кг
Отже, теоретичний вихід продукту складає 98,01 кг.
Але у реальності було отримано 97,03 кг алюмінію оксиду. Вихід продукту можна розрахувати, використовуючи формулу вихіду продукту:
Вихід продукту = (фактична маса продукту / теоретична маса продукту) * 100%
Вихід продукту = (97,03 кг / 98,01 кг) * 100% = 99,00%
Отже, вихід продукту складає близько 99,00% від теоретично можливого.
Похожие вопросы
Предмет: Математика,
автор: u9669634
Предмет: Английский язык,
автор: sherii
Предмет: Геометрия,
автор: hanchenbeomkristina
Предмет: История,
автор: vlasikat
Предмет: Химия,
автор: fisasharikova