Предмет: Химия, автор: roksahorak

Задача
На ферум 3 оксид подіяли нітратною кислотою масою 12,6 г. Яка маса продуктів реакції ?


Допоможіть будь ласка. Даю 100 балів !!!​

Ответы

Автор ответа: Fatality007
2

Спочатку треба записати рівняння реакції:

Fe2O3 + 6HNO3 → 2Fe(NO3)3 + 3H2O

Для розрахунку маси продуктів необхідно відома масу і реакційний відносний об'єм реагента (у даному випадку - нітратної кислоти) перевести у моль, визначити, яким чином вона взаємодіє зі сполукою, та обчислити масу утворених продуктів.

Молярна маса HNO3 = 63 г/моль. Тож, маса 12,6 г HNO3 дорівнює:

12,6 г / 63 г/моль = 0,2 моль HNO3

З рівняння реакції помітно, що на 1 молекулу Fe2O3 потрібно 6 молекул HNO3. Отже, кількість Fe2O3, яку ми маємо на початку реакції:

0,2 моль HNO3 / 6 моль HNO3 на 1 молекулу Fe2O3 = 0,033 моль Fe2O3

Молярна маса Fe2O3 дорівнює 159,69 г/моль. Тому маса Fe2O3, яку ми використовували в реакції:

0,033 моль Fe2O3 * 159,69 г/моль = 5,27 г Fe2O3

За рівнянням реакції, на кожні 2 молекули Fe2O3 витрачається 3 молекули H2O та 2 молекули Fe(NO3)3. Таким чином, залишається зробити наступні розрахунки:

- Маса H2O, яка утворилась:

0,033 моль Fe2O3 * 3 моль H2O на 2 молекули Fe2O3 * 18,02 г/моль = 0,30 г H2O

- Маса Fe(NO3)3, яка утворилась:

0,033 моль Fe2O3 * 2 моль Fe(NO3)3 на 2 молекули Fe2O3 * 241,86 г/моль = 3,27 г Fe(NO3)3

Отже, загальна маса продуктів реакції:

5,27 г Fe2O3 + 0,30 г H2O + 3,27 г Fe(NO3)3 = 8,84 г.


roksahorak: дуже дякую
Похожие вопросы
Предмет: Химия, автор: timiriuss
Предмет: Английский язык, автор: romanenkodmitriy45