Предмет: Химия, автор: yaroslavad2014Yasya

БЛАГАЮ, ДОПОМОЖІТЬ!!!

1. Запишіть структурну формулу жиру в загальному вигляді. Які є види жирів? Чим вони відрізняються з хімічної точки зору?
2. Складіть структурні формули: а)метилпропаноату; б) метилметаноату; в) етилметаноату.
3. Складіть рівняння реакцій для здійснення перетворень за схемою: а) C2H6 → C2H4 → C2H5OH → C2H5Cl.
4. Обчисліть масу етилетаноату, що можна добути зі 100 г оцтової есенції, яка містить 25 % води.

Ответы

Автор ответа: nastasvitlicka
2

Ответ:

1.Структурна формула жиру в загальному вигляді має вигляд:

R1-COOH | R2-COOH | R3-COOH

де R1, R2, R3 - вуглеводневі залишки.

Жири можуть бути насиченими та ненасиченими. Насичені жири містять тільки одинарні зв'язки між вуглецевими атомами, тоді як ненасичені містять один або декілька подвійних зв'язків між вуглецевими атомами. З хімічної точки зору, насичені жири мають більшу кількість водніків на молекулу, тоді як ненасичені мають менше водніків через наявність подвійних зв'язків.

2.Структурні формули:

а) Метилпропаноат: CH3-CO-O-CH2-CH3

б) Метилметаноат: CH3-CO-O-CH3

в) Етилметаноат: CH3-CO-O-CH2-CH3

3.Рівняння реакцій:

а) C2H6 → C2H4 + H2 Етан (C2H6) перетворюється на етен (C2H4) з вивільненням водню (H2).

б) C2H4 + H2O → C2H5OH Етен (C2H4) реагує з водою (H2O) і утворюється етанол (C2H5OH).

в) C2H5OH + HCl → C2H5Cl + H2O Етанол (C2H5OH) реагує з хлороводнем (HCl) і утворюється етилхлорид (C2H5Cl) і вода (H2O).

4.Для обчислення маси етилетаноату, спочатку потрібно визначити масу оцтової есенції, яка не є водою. Оскільки оцтова есенція містить 25% води, то 75% маси буде складати сама оцтова речовина.

Маса оцтової речовини = 100 г * (1 - 0.25) = 75 г

Молярна маса етилетаноату (CH3CO

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: yankoshukanhelina
Предмет: Українська мова, автор: fkeclwz
ДАЮ 50 БАЛЛОВ
Висловіть власне ставлення до описаних подій. Доповніть текст своїми міркуваннями.

ІКОНА
Роман стрімко переступив поріг бабусиної кімнати. На підвіконні затишно буркотіло радіо. Бабусі й не видно було за ковдрами, подушками. Коли вона й не спить, однаково лежить із заплющеними очима, піднімається дуже рідко. Лице акуратне, дрібненьке, схоже на квіточку.
Роман підступив до столу з гарною, святково-легенькою скатеркою. На столі пишалась дешева, темно-синього скла ваза, лежав псалтир, якісь ліки. Стояла прикрита рушником ікона. Роман узяв її, задерев’яніло засунув за полу і, не глянувши на стару з її подушками, рвучко направився геть.
Увечері Роман відніс ікону Павлуші Ханенку. Отому, що в Канаду до родичів виїхав, як тільки стало відомо, що вже можна і нічого за це не буде. А тепер от погостювати приїхав. Каже, що в тамтешніх українців така туга за батьківщиною, що мати якийсь сувенір з рідної України — їм за велике щастя. Хоч рушник вишиваний. Хоч ікону. І гроші вони за це ладні заплатити.
Роздивившись принесену Романом ікону, «канадець» Ханенко поклав її на стіл.
— Чи ти мене хочеш одурити, чи хто тебе кинув? — верескнув він.— Дивись.
Ханенко поклав бабусину святиню на стіл, піддів ікону зі зворотного боку ножичком, і на темному дереві забілів папірець із рівними рядками друкованих літер. «під впливом інженери, згідно з якими архітектурний стиль».
— Хтось узяв рівненьку дощечку,— пояснював Ханенко,— наклеїв репродукцію з журналу, а потім лаком покрив. Вийшло непогано,— хмикнув,— але на продаж не йде. Тобто,— поправився,— на сувенір не згодиться.
Коли увечері повернувся брат Антон, Роман підійшов до нього:
— Ікону давно продав?
Антон вперся поглядом у темні очі Романа.
— Давно. З рік тому, у місті.
— Нікому не скажу. Половину грошей мені оддаси,— мовив похолоділим голосом Роман і пішов до хати.
— Розказуй хоч усьому кутку, хоч на все село кричи,— насмішкувато крикнув йому в спину Антон.— Грошей тих давно немає. Гроші ті на випускний вечір пішли.
Брати встали один проти одного напружені, як покручі. Якось дивно покликала до хати мати. Бабуся напівсиділа в ліжку. Крилом голубки виглядало з-під хустинки срібне пасмо. Поруч згорбився на стільці батько. Хлопці виструнчились, між ними стала смутна мати з вологим блиском в очах.
— Діти мої, мабуть, до ранку не доживу,— з натугою вилітали з побілілих уст слова. — Довго я ходила по цій землі. Живіть і ви довго. Ікону бережіть. І вона вас оберігатиме. (362 сл.)(За С. Соловйовим).