Предмет: Химия,
автор: p75oksana75
Задача. Обчисліть кількість речовини натрiй ортофосфату, якщо для реакції взяли 6,2 г фосфору оксиду.
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
Молекулярна маса натрій ортофосфату (Na3PO4) дорівнює:
Na3PO4 = 3 x 22.99 г/моль (молярна маса натрію) + 1 x 30.97 г/моль (молярна маса фосфору) + 4 x 16.00 г/моль (молярна маса кисню) = 163.94 г/моль
За законом збереження маси, маса натрій ортофосфату (Na3PO4), утвореного з 6.2 г фосфору оксиду, дорівнює масі фосфору оксиду, який взяли для реакції. Тому:
маса Na3PO4 = 6.2 г
Кількість речовини Na3PO4 можна обчислити, використовуючи формулу:
кількість речовини = маса : молярна маса
Тому:
кількість речовини Na3PO4 = 6.2 г : 163.94 г/моль ≈ 0.038 моль
Отже, для реакції було взято близько 0.038 моль натрій ортофосфату.
Похожие вопросы
Предмет: Литература,
автор: fs7m99d6qj
Предмет: История,
автор: a21701668
Предмет: Физика,
автор: sokoladycmister
Предмет: География,
автор: morozovarita2008
Предмет: Литература,
автор: nataliaokocha