ПОМОГИТЕ СРОЧНО! ДАМ 30 БАЛОВ! Яка маса алюмінію витрачена на виготовлення реостата з опором 36 Ом , якщо для його намотки використали дріт з поперечним перерізом 3мм2. Можно пожалуйста в подробностях, долгим ответом с дано.
Ответы
Ответ:
Для розв'язання цієї задачі необхідно врахувати, що опір дроту розраховується за формулою:R = ρ * L / Sде R - опір дроту, ρ - його специфічний опірність, L - довжина дроту, S - поперечний переріз дроту.Специфічна опірність алюмінію складає приблизно 2,7 * 10^-8 Ом * мм2 / м, а дріт має поперечний переріз S = 3 мм^2 = 3 * 10^-6 м^2.Знаючи опір реостата R = 36 Ом, можемо розрахувати довжину дроту:L = R * S / ρ = 36 Ом * 3 * 10^-6 м^2 / (2,7 * 10^-8 Ом * мм2 / м) ≈ 400 мТаким чином, для виготовлення реостата з опором 36 Ом необхідно було використати дріт довжиною приблизно 400 м. Для розрахунку маси використаємо формулу:m = ρ * Vде m - маса алюмінію, ρ - його щільність (2,7 г / см^3), V - об'єм.Об'єм дроту можна розрахувати, використовуючи формулу для об'єму циліндра:V = π * (d / 2)^2 * Lде d - діаметр дроту. Для діаметра можна використати формулу S = π * (d / 2)^2, звідки діаметр дроту:d = 2 * √(S / π) ≈ 0,049 мОтже, об'єм дроту буде:V = π * (0,049 м / 2)^2 * 400 м ≈ 0,15 м^3Тоді маса алюмінію, що витрачається на виготовлення реостата, буде:m = ρ * V = 2,7 г / см^3 * 0,15 м^3 * 10^6 см^3 / м^3 ≈ 4050 г або 4,05 кгОтже, для виготовлення реостата з опором 36 Ом було витрачено близько 4,05 кг алюмінію.