Предмет: Химия,
автор: korzhmaria201842
обчислити об'єм кисню (н.у.), що витратився на спалювання 3 кг аміноетанової кислоти?
Терміново! Допоможіть будь ласка
Ответы
Автор ответа:
1
Реакція спалювання аміноетанової кислоти має наступний вид:
CH3NH2COOH + 3O2 → 3H2O + CO2 + N2
Вона показує, що для повного спалювання 1 молекули аміноетанової кислоти потрібно 3 молекули кисню.
Молярна маса аміноетанової кислоти:
M(CH3NH2COOH) = 212.01 + 51.01 + 114.01 + 116.00 = 75.07 г/моль
Кількість молів аміноетанової кислоти:
n(CH3NH2COOH) = m/M = 3000 г / 75.07 г/моль = 39.97 моль
Тому для повного спалювання 39.97 моль аміноетанової кислоти необхідно:
n(O2) = 3n(CH3NH2COOH) = 339.97 моль = 119.91 моль кисню
Об'єм кисню за нормальних умов (0 °C, 101,325 кПа):
V(O2) = n(O2) * Vm / 22.4 = 119.91 * 22.4 / 1000 = 2.685 м³
Отже, об'єм кисню (н.у.), що витратився на спалювання 3 кг аміноетанової кислоти, дорівнює 2.685 м³.
CH3NH2COOH + 3O2 → 3H2O + CO2 + N2
Вона показує, що для повного спалювання 1 молекули аміноетанової кислоти потрібно 3 молекули кисню.
Молярна маса аміноетанової кислоти:
M(CH3NH2COOH) = 212.01 + 51.01 + 114.01 + 116.00 = 75.07 г/моль
Кількість молів аміноетанової кислоти:
n(CH3NH2COOH) = m/M = 3000 г / 75.07 г/моль = 39.97 моль
Тому для повного спалювання 39.97 моль аміноетанової кислоти необхідно:
n(O2) = 3n(CH3NH2COOH) = 339.97 моль = 119.91 моль кисню
Об'єм кисню за нормальних умов (0 °C, 101,325 кПа):
V(O2) = n(O2) * Vm / 22.4 = 119.91 * 22.4 / 1000 = 2.685 м³
Отже, об'єм кисню (н.у.), що витратився на спалювання 3 кг аміноетанової кислоти, дорівнює 2.685 м³.
Похожие вопросы
Предмет: Физика,
автор: Coin2023
Предмет: Информатика,
автор: alinamoldabekova123
Предмет: Математика,
автор: linaavramets
Предмет: Биология,
автор: shardina0806
Предмет: Английский язык,
автор: 1965198202