Предмет: Химия, автор: brodygga

СРОЧНО
Розв'язати задачу
Яка маса мила буде одержана внаслідок взаємодії стеаринової кислоти з калій карбонатом
масою 13,8 г, якщо масова частка виходу становить 70%.

Ответы

Автор ответа: 129056
2

Створимо рівняння хімічної реакції між стеариновою кислотою (C18H36O2) та калій карбонатом (K2CO3):

2C18H36O2 + K2CO3 → 2KC18H35O2 + H2O + CO2

З цього рівняння видно, що на одну молекулу стеаринової кислоти утворюється дві молекули мила (KС18H35O2). Тому маса мила, яка утвориться при взаємодії даної маси стеаринової кислоти, може бути розрахована за допомогою наступної формули:

маса мила = (маса стеаринової кислоти * масова частка виходу * 2 * молярна маса мила) / молярна маса стеаринової кислоти

Молярна маса стеаринової кислоти (C18H36O2) дорівнює 284 г/моль.

Молярна маса мила (KС18H35O2) дорівнює молярній масі стеаринової кислоти плюс молярна маса калію (K), що дорівнює 39 г/моль:

молярна маса мила = 284 г/моль + 39 г/моль = 323 г/моль

Підставивши відповідні значення, отримаємо:

маса мила = (13.8 г * 0.7 * 2 * 323 г/моль) / 284 г/моль ≈ 98.5 г

Отже, маса мила, яка утвориться при взаємодії 13,8 г стеаринової кислоти з калій карбонатом за умови масової частки виходу 70%, становить близько 98,5 г.

Похожие вопросы
Предмет: Оʻzbek tili, автор: muradovamaftuna002
Предмет: География, автор: evonris1805