Предмет: Биология, автор: is3021003

Підготувати доповідь з теми : " Рослинне угрупування" Оберіть будь-яке одне рослинне угрупування (Ліс, Степ, Поле, Болото, Пустеля) опишіть рослини що мешкають в цьому угрупуванні та як вони пристосувались до життя в цьому середовищі.

Ответы

Автор ответа: nazarenkoarisha2
1

Ответ:

Різні угруповання характеризуються різним числом ярусів. У сосновому лісі може бути від двох до п'яти ярусів. Двоярусний ліс: сосна — І ярус, оленячий лишайник — II ярус; триярусний: сосна, чорниця, зелений мох; чотириярусний: сосна, ліщина, чорниця, зелений мох; п'ятиярусний: сосна, ліщина, чорниця, квасениця, зелений мох. Число ярусів може бути й більшим.

Одноярусних угруповань не буває. У наведених прикладах у кожному ярусі дано панівні (домінуючі) види. Найкраще ярусність виражена в фітоценозах, які представлені різними життєвими формами. Вона добре виявлена в лісах і гірше — в трав'янистих угрупованнях (степах, луках). В одному ярусі поєднуються близькі за своїми біологічними й екологічними властивостями рослини. Епіфіти, виткі рослини належать до групи позаярусних. Число ярусів збільшується зі збільшенням числа видів, поліпшенням умов існування, віком угруповання.

Крім надземної існує підземна ярусність: розміщення кореневої системи різних видів рослин на різній глибині. У степу, наприклад, може бути три підземних яруси: верхній, неглибокий, в якому розміщуються корені однорічних рослин, бульби, цибулини; середній — зайнятий переважно коренями злаків, і глибокий, де знаходяться стрижневі корені дводольних рослин. На луках з моховим покривом можна спостерігати чотири яруси кореневих систем. Завдяки підземній ярусності на одному й тому самому місці може рости більша кількість видів рослин.

Сформовані рослинні угруповання зазнають постійних змін, зумовлених різними причинами. Це можуть бути сезонні зміни, пов'язані з фенологічними явищами у рослин упродовж року. Рано навесні угруповання характеризується розквітом одних видів, тоді як інші лише пробуджуються до життя.

Похожие вопросы
Предмет: Қазақ тiлi, автор: amirmizambek2014
Предмет: Физика, автор: xaostop09
Предмет: Английский язык, автор: Vironi
Предмет: Українська мова, автор: student6160
Розтав знаки препинания
В українському національному одязі відображено його магічну сутність. Здавна українці вважали що одяг людини захищає від впливів зовнішнього середовища не тільки холоду вологи,вітру а й від злих духів і зурочення. Роль оберега відігравала вишивка. Недарма вважається що вишивка класичний вид українського народного мистецтва. Вишивка на грудях захищає душу людини від руйнування й занепаду. Це давня українська традиція протистояти злу красую. Ось що спонукало довгими зимовими вечорами вишивати гаптувати одяг собі й своїм рідним коханим вкладаючи у вишиті узори найщиріщі найпотаємніщі мрії і почуття. Саме так магічне значення речей перетворювалося на естетичне. Нажаль втрачено багато старовинних орнаментів які віками передавалися з роду в рід як магічні захисні обереги. Кружечки, зубці, румби, хвильки, сосонки давніх орнаментів дещо більше ніж просто узори. Ці знаки символізували зображення землі і води, людей і тварин, птахів і рослин. Наприклад, ромбічні узори землеробських племен трипільської культури були символами родючості. ​