СРОЧНО ХЕЛП Карбонат кальцію при нагріванні розкладається на два оксиди. Обчисліть масу обох оксидів, які утворилися при розкладанні кальцій карбонату масою 210 кг.
Ответы
Відповідь:
Пояснення:
Розкладання кальцій карбонату на два оксиди можна записати у вигляді реакції:
CaCO3 → CaO + CO2
За рівнянням реакції з однієї молекули кальцій карбонату утворюється одна молекула оксиду кальцію (CaO) та одна молекула вуглекислого газу (CO2). Молярна маса кальцій карбонату дорівнює 100 г/моль, тому 210 кг (або 210 000 г) цього сполуки містять:
210 000 г / 100 г/моль = 2100 моль CaCO3
Оскільки з однієї молекули кальцій карбонату утворюється одна молекула оксиду кальцію, то маса утвореного оксиду кальцію дорівнює масі кальцій карбонату:
Маса CaO = 210 кг
Також з однієї молекули кальцій карбонату утворюється одна молекула вуглекислого газу. Молярна маса вуглекислого газу дорівнює 44 г/моль, тому 2100 моль карбонату утворять:
2100 моль × 44 г/моль = 92 400 г або 92,4 кг CO2
Отже, при розкладанні кальцій карбонату масою 210 кг утворюються оксид кальцію масою 210 кг та вуглекислий газ масою 92,4 кг.