Предмет: Химия,
автор: fulleniy
яку масу алюміній сульфіду можна одержати з 5.4г алюміній та 16г сірки
the66620blackj:
1 секунду
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
Объяснение:
Дано:
m(Al) = 5,4 г
m(S) = 16 г
Найти: m(Al2S3) - ?
Складемо РХР:
3S + 2Al → Al2S3
знайдемо кількість речовин реагентів:
n(Al) = m(Al)/M(Al) = 5,4/27 = 0,2 моль
n(S) = m(S)/ M(S) = 16/ 32 = 0,5 моль
n(S) : n(Al) = 0,5 : 0,2 = 2,5 : 1
З РХР бачимо, що сірка у надлишку, тому розрахунок ведемо по алюмінію
n(Al) : n(Al2S3) = 2 : 1 , тобто
n(Al2S3) = 1/2n(Al) = 1/2 * 0,2 = 0,1 моль
М(Al2S3) = 27 * 2 + 32 * 3 = 150 г/моль
m(Al2S3) = n(Al2S3) * М(Al2S3) = 0,1 * 150 = 15 г
Похожие вопросы
Предмет: Українська мова,
автор: kisils
Предмет: Биология,
автор: robo890
Предмет: Математика,
автор: ryzenkovivan4
Предмет: Химия,
автор: hedibakaeva22
Предмет: Математика,
автор: adasd4234